• You are here:
 • Home »
 • Hubnutí »

Tyto dvě superpotraviny urychlí vaše hubnutí – jak funguje chlorella a goji?

Tématu superpotravin se věnuje v posledních letech velká pozornost. Není divu. Pomáhají lepšímu zdraví přírodním způsobem, vylepšují jídelníčky, ale také pomáhají udržovat figuru nebo dokonce podporují zdravé hubnutí. Zde jsou dvě superpotraviny, které mají tuto schopnost.

Chlorella

Tato sladkovodní řasa se v poslední době těší velké oblibě, zejména díky vysokému obsahu bílkovin. Dalšími obsaženými látkami jsou vitaminy A, C, B1, B2, B6, vápník, hořčík, chlorofyl, železo, zinek, chróm, tryptofan (což je aminokyselina ze které se tvoří serotonin) a mnoho dalších prospěšných látek.

Tyto dvě superpotraviny urychlí vaše hubnutí - jak funguje chlorella a goji? 1

Ben_Kerckx / Pixabay

Asi nejdůležitější je chlorofyl, který má antiseptické účinky. Kromě jiného v chlorelle najdete také CGF, což je růstový hormon, který dokáže stimulovat růst a regenerací tkání. Vzhledem k tomu, že obsahuje velké množství bílkovin a vlákniny, je chlorella vhodná u redukčních diet. Díky schopnosti regulovat hladinu cukru v krvi a zmírnit pocit hladu je velkou podporou při hubnutí.

Užívání Chlorelly

Řadí se k doplňkům stravy, které můžete pořídit ve formě tablet či tekutého výtažku. To hlavní, co má chlorella za úkol ve vašem těle, je úprava pH ve střevech a podpora správného trávení, díky čemuž pak můžete snadněji vstřebat všechny zdraví prospěšné látky. Chlorellu seženete na internetu, prodejnách s bio potravinami a potravinovými doplňky. Zde si můžete přečíst recenzi přípravku Chlorella Pura.

Nejčastěji na ní narazíte v kombinaci s jinými látkami, například s kolagenem. Dávkování je vždy uvedeno na obalu, ale většinou začínáte s 1 – 2 tabletami denně a postupně dávku navyšujete. Než začnete jakýkoliv doplněk stravy užívat, poraďte se s ošetřujícím lékařem, jestli je pro vás vhodný, případně si nechte doporučit dávkování.

Co ještě dokáže Chlorella?

 • pomůže s detoxikací organismu
 • posiluje imunitu
 • vyčistí trávicí ústrojí a zlepší jak funkci střev, tak vylučování
 • zlepšuje činnost nervového systému, zároveň ho harmonizuje
 • brání výskytu plísní v těle a neutralizuje pH
 • dodává tělu potřebné antioxidanty (vitamin B, betakaroten)
 • udržuje optimální hladinu cholesterolu v krvi
 • podílí se na regeneraci tkáně jater
 • funguje jako prevence nádorových onemocnění

Kustovnice čínská – Goji

goji v jídle

Ska-te / Pixabay

Je to přírodní poklad, který obsahuje 18 druhů aminokyselin, 21 stopových prvků (měď, vápník, selen, železo a další), karotenoidy, betakaroten, vitaminy skupiny B, vitamin C (dokonce 500x více než je v pomeranči) a mnoho dalších cenných látek. Goji má nízký glykemický index, energie je tělu dodávána postupně, aniž by jakkoliv zvýšila hladinu cukru v krvi. Najdete v ní zhruba 21% vlákniny, která s hubnutím velmi pomáhá.

Dokáže snížit glykemický index jídel, čímž máte delší dobu pocit sytosti. Je schopna nás uklidnit a odbourat stres, což je při hubnutí velmi důležité, neboť právě díky stresu se nejčastěji nekontrolovatelně přejídáme.

Jak ještě goji pomáhá?

Její využití je opravdu všestranné, protože je považována za velmi hodnotnou a účinnou superpotravinu. Má pozitivní účinky při léčbě astmatu, podporuje imunitní systém, pomáhá se snižováním krevního tlaku, zlepšuje tvorbu krve, regeneruje organismus po nadměrné konzumaci alkoholu, přispívá k léčbě lupénky, bystří zrak, zbavuje nás únavy a uklidňuje podrážděné oči.

Dávkování goji

Přestože doporučená denní dávka, tedy maximum toho, co můžete sníst, nebyla odborníky stanovena, nemělo by se to přehánět. Dávkování závisí na věku, pohlaví i zdravotním stavu. Svou roli hraje i forma, v níž se pro konzumaci goji rozhodnete. Obecně platí, že sušených plodů můžete zhruba 20 až 30 g, což je asi 30 kusů. Nejčastěji se tyto údaje uvádí na obalu, v němž plody zakoupíte. K dostání jsou v prodejnách se zdravou výživou či v lékárnách.

Goji a hubnutí

Když se podíváte na energetickou hodnotu kustovnice, pak se jedná zhruba o 360 kcal na 100 g. Goji se hodí při metabolických poruchách. Vysoký obsah vlákniny se postará o dostatečný pocit zasycení, což zabrání tělu, aby strádalo hlady. Mozek dostane signál, že je žaludek plný a vy tak budete přijímat menší porce potravy. Pomocí goji můžete zdravě hubnout a ještě vaše tělo přijme důležité látky, které potřebuje pro svůj přirozený rozvoj. Mrkněte také na chutné recepty z Kustovnice čínské.

Goji se postará o harmonizaci vašeho metabolismu, zároveň s tím dojde ke zlepšení spalování. Pravidelnou konzumací goji pomůžete svému tělu zbavit se nadměrných tukových zásob, bez jakéhokoliv hladovění. Vzhledem k nízkému glykemickému indexu dokáže goji nejen tlumit hlad, ale také snižuje chuť k jídlu.

Vedlejší účinky goji

Vážnější komplikace se dosud u nikoho neobjevily. U někoho však goji vyvolává potíže se zažíváním, zejména při nadměrné konzumaci.

Pokud nebudete překračovat doporučenou denní dávku 30 bobulí, neměl by být žádný problém. Není dobré jíst goji před spaním kvůli možné nespavosti, kterou by vám mohla způsobit.

Leave a Comment: