Detoxikace organismu

Detoxikace organismu – zničte jedy ve vašem těle

Detoxikace organismu je pojem, který zná lidstvo pár let. Hledáme návody, jak toho dosáhnout, abychom byli čistí a hledáme i řešení jak na detoxikaci organismu. Vezměme to jednoduše bez zbytečné omáčky…

More...

Proč chceme být detoxikováni – očištěni? Je to snadné, cítíme na sobě nějaké známky špatného pocitu, kterého se nám dostává třeba i jídlem, které konzumujeme. S jídlem přichází do těla spousta dobrého, ale spousta toho špatného. Možná, že jsme si právě někde přečetli, jak je to super být detoxikován. Řekněme si k tomu více.

Naše tělo je obecně neustále vystavováno různým jedům, toxinům, chemikáliím, prachu, smogu, kouři a dalším zdraví neprospěšným látkám. Tělo je od přírody vybaveno schopností detoxikovat samo sebe – dokáže ničit škodliviny prostřednictvím jater, ledvin, střev, ale i plic a kůže. I tyto orgány však potřebují očistnou kúru, která jim pomůže se nahromaděných toxických látek zbavit.

Co je detoxikace?

Detoxikací organismu se tedy rozumí zdraví prospěšný, očistný proces, kterým zbavujeme své tělo toxických látek a škodlivých zplodin. Díky tomuto ozdravnému procesu posílíme zejména činnost všech důležitých vnitřních orgánů – jater, ledvin, plic a střev, dále odkyselíme náš organismus, pročistíme si krev a také zredukujeme nežádoucí tukové zásoby. Detoxikace organismu má vliv mimo jiné i na kvalitu pleti, rychlost metabolismu, kvalitu spánku a mnoho dalších.

Jak poznáte, že je pro vás detoxikace vhodná?

  • bolí vás páteř, klouby, svaly
  • jste často unavení a nevyspalí, cítíte se slabí
  • máte nečistou pleť
  • máte nepříjemný, často páchnoucí dech
  • trpíte častou bolestí hlavy, migrénami
  • trpíte nadýmáním, plynatostí, zácpou či průjmem
  • často se přejídáte či naopak trpíte nechutenstvím

Jak dlouho detoxikace trvá?

Obecně se doporučuje čistit své tělo přibližně tři měsíce. Detoxikovat se můžete však i během několika dní, kdy budete přesně dodržovat určitá pravidla. O tom, jak začít s detoxikaci okamžitě a s nejmenší investici zjistíte ke konci článku.

Základy úspěšné detoxikace

Nemělo by být žádným tajemstvím, že základem je samotný přístup k tělu, ale samozřejmě dvě složky, které tělu přináší živiny - pití a strava. Tam toho ovlivníme nejvíce.

Pitný režim​

Je jasné, že do očistného režimu nepatří pití alkoholu, sladkých limonád, kávy a další. Měli byste do svého pitného režimu zařadit čistou neperlivou vodu, která váš organismus pročistí a dodá potřebnou hydrataci. Důležité je, abyste vypili cca 30 ml na každý kilogram vaší váhy.

Pijte v průběhu celého dne, tak, abyste nepociťovali pocit žízně. Není vhodné pít více než 300 ml naráz, protože i to může narušit funkce ledvin. Do 18. hodiny byste měli vypít tři čtvrtiny celkového objemu pití, aby vás v noci nerušila nutkavá potřeba.​

Vhodným doplňkem jsou i bylinné čaje, hlavně ostropestřec. Nebo král čajů – zelený čaj, který se hodí nejen pro detoxikaci.​

Strava

Během očistných dnů přestaňte konzumovat maso a uzeniny – tyto potraviny zbytečně zatěžují váš organismus a špatně se tráví. Je vhodné omezit cukr, zmírnit solení jídel, nepít alkohol, kávu, sladké a sycené nápoje, nejíst bílé pečivo a nekonzumovat mléko, stejně tak i mléčné výrobky.

Dostaňte do svého jídelníčku čistě rostlinnou stravu, která váš organismus nezatíží, ba právě naopak – připraví „živnou půdu“ pro nadcházející očistu. Potraviny se snažte konzumovat co nejčerstvější. Čím méně upravené potraviny konzumujete, tím lépe.

Detoxikace organismu bez vědy a zcela prakticky


Není tajemstvím, že ztráta kilogramů mění lidské životy i zdraví. Určitě jste viděli i stovky proměn a spokojených lidí. Často u toho zmiňují – jsem plný/á energie, cítím se lépe než kdykoliv předtím… Proč? Protože jsou krom jiného i očištěni – detoxikováni. Jak hubnete, měníte stravu.

Zbavujete se solí, uzenin, cukru a prvků, které naše tělo likvidují. Úplně stejný princip použijte i při vaši detoxikaci – vypusťte sůl, cukr, uzeniny a omezte zpracované potraviny. Mějte poctivý pitný režim – voda pomáhá odplavovat látky.

Jak se zbavíte špatných látek v jídle přijímaném postupně odejdou i z těla a vy budete zase čistí. Budete mít více energie a budete detoxikováni. Nemusíte chodit do extrémů, abyste dosáhli úspěchu v tom být čistý.

Doplňky, které mohou pomoci v očistě

Vím, že spousta z lidí, sází raději na předchystané balíčky s látkami, které mohou pomoci tělu. I pro detoxikaci nějaké takové najdete. Uvádím příklad pár z nich. Rozhodně není nutné kupovat jediný z nich, ale spíše pro přehled a úplnost článku.

Chlorella

Chlorella je obecně pozitivní pro lidské tělo a její užívání je vnímáno jako příznivě s pozitivními dopady na organismus. Je dobrým zdrojem bílkovin, sacharidů, vlákniny, ale také minerálů a vitamínů, které ji řadí mezi skupinu superpotravin – superfoods. Chlorella je zelená řasa, která se pěstuje ve vodě a roste velmi rychle.

Je vhodným doplňkem i pro lidi, kteří potřebují zhubnout, protože vláknina v chlorelle působí na proces hubnutí pozitivně, hodí se také pro regeneraci i při vystavení stresu. Pomáhá odbourávat škodlivé látky z těla nebo dodá tělu některé z chybějících látek.

TIP: Další přípravky na detoxikaci najdete na Pilulka.cz

Kde se dozvědět o očistě organismu více?

Na internetu najdete zdrojů více než dostatek, často doplněné i o zkušenosti uživatel na diskuzních fórech. Může využít také knihy, který je na toto téma sepsáno více než dost.

Vaše zkušenost?

Podělte se o tu vaši zkušenost s detoxikaci, zda-li jste ji někdy řešili. Jaké pocity jste po ní a během ní měli? Jaký přístup jste přijali?

Leave a Comment:

Detailní stravovací plán, který vás za tři týdny, krok za krokem...Hubnoucí jídelníček na 21 dní