Detoxikace organismu

Detoxikace organismu – zničte jedy ve vašem těle

Detoxikace organismu je pojem, který zná lidstvo pár let. Hledáme návody, jak toho dosáhnout, abychom byli čistí a hledáme i řešení jak na detoxikaci organismu. Vezměme to jednoduše bez zbytečné omáčky…

More...

Proč chceme být detoxikováni – očištěni? Je to snadné, cítíme na sobě nějaké známky špatného pocitu, kterého se nám dostává třeba i jídlem, které konzumujeme. S jídlem přichází do těla spousta dobrého, ale spousta toho špatného. Možná, že jsme si právě někde přečetli, jak je to super být detoxikován. Řekněme si k tomu více.

Naše tělo je obecně neustále vystavováno různým jedům, toxinům, chemikáliím, prachu, smogu, kouři a dalším zdraví neprospěšným látkám. Tělo je od přírody vybaveno schopností detoxikovat samo sebe – dokáže ničit škodliviny prostřednictvím jater, ledvin, střev, ale i plic a kůže. I tyto orgány však potřebují očistnou kúru, která jim pomůže se nahromaděných toxických látek zbavit.

Detoxikací organismu se tedy rozumí zdraví prospěšný, očistný proces, kterým zbavujeme své tělo toxických látek a škodlivých zplodin. Díky tomuto ozdravnému procesu posílíme zejména činnost všech důležitých vnitřních orgánů – jater, ledvin, plic a střev, dále odkyselíme náš organismus, pročistíme si krev a také zredukujeme nežádoucí tukové zásoby. Detoxikace organismu má vliv mimo jiné i na kvalitu pleti, rychlost metabolismu, kvalitu spánku a mnoho dalších.

Jak poznáte, že je pro vás detoxikace vhodná?

  • bolí vás páteř, klouby, svaly
  • jste často unavení a nevyspalí, cítíte se slabí
  • máte nečistou pleť
  • máte nepříjemný, často páchnoucí dech
  • trpíte častou bolestí hlavy, migrénami
  • trpíte nadýmáním, plynatostí, zácpou či průjmem
  • často se přejídáte či naopak trpíte nechutenstvím

Jak dlouho detoxikace trvá?

Obecně se doporučuje čistit své tělo přibližně tři měsíce. Detoxikovat se můžete však i během několika dní, kdy budete přesně dodržovat určitá pravidla. O tom, jak začít s detoxikaci okamžitě a s nejmenší investici zjistíte ke konci článku.

Základy úspěšné detoxikace

Nemělo by být žádným tajemstvím, že základem je samotný přístup k tělu, ale samozřejmě dvě složky, které tělu přináší živiny - pití a strava. Tam toho ovlivníme nejvíce.

Pitný režim​

Je jasné, že do očistného režimu nepatří pití alkoholu, sladkých limonád, kávy a další. Měli byste do svého pitného režimu zařadit čistou neperlivou vodu, která váš organismus pročistí a dodá potřebnou hydrataci. Důležité je, abyste vypili cca 30 ml na každý kilogram vaší váhy.

Pijte v průběhu celého dne, tak, abyste nepociťovali pocit žízně. Není vhodné pít více než 300 ml naráz, protože i to může narušit funkce ledvin. Do 18. hodiny byste měli vypít tři čtvrtiny celkového objemu pití, aby vás v noci nerušila nutkavá potřeba.​

Vhodným doplňkem jsou i bylinné čaje, hlavně ostropestřec. Nebo král čajů – zelený čaj, který se hodí nejen pro detoxikaci.​

Strava

Během očistných dnů přestaňte konzumovat maso a uzeniny – tyto potraviny zbytečně zatěžují váš organismus a špatně se tráví. Je vhodné omezit cukr, zmírnit solení jídel, nepít alkohol, kávu, sladké a sycené nápoje, nejíst bílé pečivo a nekonzumovat mléko, stejně tak i mléčné výrobky.

Dostaňte do svého jídelníčku čistě rostlinnou stravu, která váš organismus nezatíží, ba právě naopak – připraví „živnou půdu“ pro nadcházející očistu. Potraviny se snažte konzumovat co nejčerstvější. Čím méně upravené potraviny konzumujete, tím lépe.

Detoxikace organismu bez vědy a zcela prakticky


Není tajemstvím, že ztráta kilogramů mění lidské životy i zdraví. Určitě jste viděli i stovky proměn a spokojených lidí. Často u toho zmiňují – jsem plný/á energie, cítím se lépe než kdykoliv předtím… Proč? Protože jsou krom jiného i očištěni – detoxikováni. Jak hubnete, měníte stravu.

Zbavujete se solí, uzenin, cukru a prvků, které naše tělo likvidují. Úplně stejný princip použijte i při vaši detoxikaci – vypusťte sůl, cukr, uzeniny a omezte zpracované potraviny. Mějte poctivý pitný režim – voda pomáhá odplavovat látky.

Jak se zbavíte špatných látek v jídle přijímaném postupně odejdou i z těla a vy budete zase čistí. Budete mít více energie a budete detoxikováni. Nemusíte chodit do extrémů, abyste dosáhli úspěchu v tom být čistý.

Doplňky, které mohou pomoci v očistě

Vím, že spousta z lidí, sází raději na předchystané balíčky s látkami, které mohou pomoci tělu. I pro detoxikaci nějaké takové najdete. Uvádím příklad pár z nich. Rozhodně není nutné kupovat jediný z nich, ale spíše pro přehled a úplnost článku.

Chlorella

Chlorella je obecně pozitivní pro lidské tělo a její užívání je vnímáno jako příznivě s pozitivními dopady na organismus. Je dobrým zdrojem bílkovin, sacharidů, vlákniny, ale také minerálů a vitamínů, které ji řadí mezi skupinu superpotravin – superfoods. Chlorella je zelená řasa, která se pěstuje ve vodě a roste velmi rychle.

Je vhodným doplňkem i pro lidi, kteří potřebují zhubnout, protože vláknina v chlorelle působí na proces hubnutí pozitivně, hodí se také pro regeneraci i při vystavení stresu. Pomáhá odbourávat škodlivé látky z těla nebo dodá tělu některé z chybějících látek.

TIP: Další přípravky na detoxikaci najdete na Pilulka.cz

Kde se dozvědět o očistě organismu více?

Na internetu najdete zdrojů více než dostatek, často doplněné i o zkušenosti uživatel na diskuzních fórech. Může využít také knihy, který je na toto téma sepsáno více než dost.

Vaše zkušenost?

Podělte se o tu vaši zkušenost s detoxikaci, zda-li jste ji někdy řešili. Jaké pocity jste po ní a během ní měli? Jaký přístup jste přijali?

Leave a Comment: