Rituály a návyky, které pomohou pro lepší trénink

Dříve jsem měl problém s pravidelnou docházkou do posilovny. Vždy jsem tam nějak došel a na další trénink šel třeba až za týden. Jenže doba se změnila. Změnila se má rutina tréninku i rutina před tréninkem, která mi pomáhá v tom držet se posilovny jako drogy. Než otevřete dveře posilovny, připravte se na to.

Možná vám bude tento článek připadat trošku ujetý, ale berte to jako součást životního stylu, který mám a vy také. Možná vám některé části pomohou také. 🙂

Jídlo pro energii

Jednou z důležitých věcí pro trénink je předtréninkové jídlo.Prostě hodit do sebe jídlo, které mě dodá energii, nakopne a rozsvítí, je pro mě jeden z důležitých bodů přípravy. Bez “rozsvícení” bych byl jinak unavený a možná bych se ani nedonutil do tréninku. Je důležité vychytat, které jídlo na vás působí pozitivně – zřejmě to budou věci jako ovoce, jogurt, tvaroh, burákové máslo. Funguje dobře i káva nebo zelený čaj.

Pre-workout když je

Pokud se nenahodím jídlem, jsem unavený ze dne, blbě jsem spal v noci a cvičení je to poslední, co bych v tu chvíli potřeboval, tak zabere spolehlivě nějaký pre-workout. Loknete nápoj a jste v pohodě a víte, že to zvládnete a zvládnete toho ještě více! Pre-WO je užitečná věc, když chcete tvrdě trénovat a pokořit své limity. Působí hodně dobře i na vaši psychiku – ať už tím, že nebudete unavení, tak tím, že vám to nějakým způsobem odbourá limity a většinou vás přestane vše bolet a budete najednou silní, rychlí a vytrvalí.

Kombinace jídla a ještě s pre-workoutem je vhodná na pořádný trénink. Není problém vydržet hodinu v posilce a ještě se jít proběhnout.

Hudba do uší

Další střípek do rutiny na přípravu je hudba. Mám ji sice puštěnou celý den, ale před posilovnou pečlivě vybírám, co si pustím. Hudba je super a rozhodně si ji oblibte taky. I jako startovač i jako podpora při cvičení.

Jdeme na to!

Dorazili jsme do posilovny. Chovejte se tam, jak máte. I když máte sílu Hulka, ukliďte po sobě činky. Nebuďte hluční. Soustřeďte se na výkon a na cvik, který provádíte, rutina, kterou jsem popsal výše vás na to spolehlivě připraví, pokud budete chtít.

Pokud chodíte cvičit sami, doporučuji si pořídit sluchátka a udělat si svůj mix, který vás bude bavit. Veřejná fitka nejsou ve výběru hudby moc dobrá a ta ultramoderní už vůbec… Sluchátka odstraní zájem o vás, což je fajn a tak to v posilovně má být. Jste nabití, tak posilujte a nekláboste. A soustřeďte se na sebe.

Pokud chodíte ve dvojici, sluchátka nemějte. Není to dobré, respektujte svého kolegu. Ten tam je pro vaši podporu. To je vaše hudba pro daný den. Dobrý parťák je lepší než jakýkoliv mix. 🙂 Určitě si vybírejte parťáka, který vám sedí, budete na tom podobně s váhou i výkony, abyste moc nekecali při snižování vah na čince a neprokecali půlku tréninku – proto tam parťák není. Pokecejte si pak.

A jaká je vaše rutina?

Co uplatňujete vy před stupem do arény? Nebo třeba před zápasem? Pochlubte se v komentářích.

 

Leave a Comment: