• You are here:
  • Home »
  • Hubnutí »

Proč byste již neměli číst NIC o hubnutí… (toto je poslední článek, který si ještě můžete přečíst)

“V tomto článku se dozvíte, jak zaručeně zhubnout” a v tomto zase “8 chyb, kvůli kterým nehubnete” a jiném zase něco jiného. Ale v žádném už se nedozvíte nic nového, nic převratného, nic proč jste na to klikli. Už je nečtěte!

Informační doba. Informace se skrývají za napsaní dotazu a stisknutím klávesy Enter. Hledáme neustále jak zhubnout, jak zaručeně zhubnout, ale po pátém hledání se již nedozvíme nic nového. I když bychom rádi věděli něco převratného…

Lidské tělo se nemění…

Důvod, proč jsou informace takto “omezené” je ten, že lidé jsou sice každý jiný, ale jsme si stavbou těla všichni podobní – je pár rozdílů rasových nebo pohlaví – a navíc se lidské tělo nemění. Je stejné stovky let, možná více.

Dříve lidé možná nehledali tyto rady, protože je nepotřebovali – potravu v klidu spálili při práci na polích a tuk se neměl z čeho ukládat. Ale stále měli stejné tělo jako máme my.

Lidé, kteří zhubli, budou opakovat pár rad pořád dokola. Může vám to přijít už jako stálé stejná písnička – pohyb, změna stravy, mít se více rád, pít vodu, cvičit, počítat kalorie (alespoň ze začátku), kupovat čerstvé jídlo. Jenže nic dalšího ve vzduchu nevisí.

ale někde musí být cesta…

Není! Některé prášky na hubnutí mohou fungovat, ale spíše nebudou. Ty vznikly právě z důvodu, aby je našli ti lidé, kteří stále hledají tu radu “kupte si prášek, zhubnete”. Pravda je však taková, že ještě jsem nečetl žádný blog či rozhovor s reálným člověkem, který zhubl právě takto. Takže tudy ta cesta asi nepovede.

Vsaďte na ověřené cesty

Říká se, že nejdál dojdete, když nepůjdete s davem, ale tady to platí možná trochu jinak. Když vám lidé, kteří zhubli přes 25 kg radí dělejte to a tamto. Když to slyšíte z úst (tváří v tvář vám to říkají), kterým se to povedlo a doporučují vám třeba cvičení. Věřte jim a následujte jejich rady. Ti lidé vědí, jsou toho důkazem. I když je to asi blbé slyšet to, co nechcete slyšet a neobjevit nic nového, ale když to vyzkoušíte nebudete litovat…

A přestaňte již hledat. To podstatné o hubnutí již víte. Zbytek se naučíte po cestě.

Leave a Comment: