Desítky důvodů, proč zhubnout. Není to jen o zdraví!

Ztrácíte chuť a motivaci pokračovat ve cvičení nebo v životním stylu, který se snažíte přijmout aktuálně za svůj? Přečtěte si několik důvodů, proč v tom pokračovat a co zhubnutím kil získáte. Nepřestávejte!

Sám jsem si prošel proměnou (o mně) a poznal jsem, jaké to je být takový i jiný. Popisováno je to z vlastních zkušeností, ale jsou dodány i obecné důvody. Pojďme na ně.

Vzhled

Vzhled je asi první, co vás napadne. Když ztratíte třeba desetinu své váhy, musí to jít někde poznat. Váš vzhled bude jiný, bude lepší a vy tím získáte lepší pohled na svět.

Záleží jaké máte cíle, ale věřte, že ztráta i několika kilogramů pomůže v tom, jak vás vnímají druzí. Stanete se pro ně přitažlivější. Je to fajn pocit být vnímán kvůli svému novému vzhledu a ne kvůli tomu, že jsem se nějaký čas nekontroloval, co jím, i když vím, že to je má vina.

A šaty dělaj člověka. Je logické, že pro průměrnou postavu seženete daleko více oblečení než pro lehce či více nadměrného člověka. Najednou si budete moci koupit tričko velikosti M a ne XL. Třeba se začnete více zajímat o to, co si oblékáte, protože začnete být sebevědomější!

Sebevědomí

Kdybych měl vzít jednu věc, kterou mi dala ztráta kilogramů, pak je to sebevědomí. Věříte si v totálně krizových situacích, kdy jiní psychicky končí, ale vy jdete dále, protože víte, že jste zvládli horší věci. Tlustý člověk je zvyklý na ledaccos a když se pak přemění v nového člověka hodně mu to pomůže to, co těžce prožíval kdysi.

Získáte radost ze sebe sama, z toho jaký kus jste ušli a víte, že nechcete jít zpět na kolena. Jste neporazitelní. Něco jste dokázali.

Máte se rádi, okolí ani neví proč, ale když zhubnete, zjistíte to taky. Stanete se pozitivním bodem ve společnosti.

Získáte ze sebe takový pocit, který vám dovolí i vyjít na pláž bez trika. Za to to fakt stojí! 😀

Zdraví

Všichni víme, že nadváha a obezita těžce zatěžuje zdraví každého člověka. Bolesti kloubů, slabá imunita, ohrožení cukrovkou nebo riziko infarktu,…

Zhubněte pár kilo a bude se vám lépe dýchat, váš spánek bude kvalitnější. Získáte i lepší vyhlídky do budoucna – nebudete mít předepsanou cukrovku v padesáti nebo infarkt po 40.

Imunita je těžce zatěžována tím tukem, který má člověk v sobě. Ulevte ji a budete mít méně zdravotních problémů. Práci si snadněji udržíte i získáte, protože budete méně rizikoví. Budou se vám lépe hojit rány a zranění.

Vaše klouby nebudou stále zatížené. Nebudou vás bolet nohy ani záda.

Nebudete tolik smrdět (ano, máte-li nadváhu smrdíte/voníte jinak) a třeba budete lákat svým novým pachem lépe zástupce opačného pohlaví.

Získáte i vstupenku na delší život…

Přečtěte si, co vyřeší ztráta tuku ve vašem těle.

Sport

Už vás přestane bavit sledovat fotbal v televizi, ale raději si půjdete zaběhat nebo na výlet na kole. Protože vás to po ztrátě kil bude bavit jako nikdy předtím.

Získáte lepší kondici, která vám pomůže v běžném životě při chůzi do schodů, delších přesunech nebo při nákupu.

Vaše výkony budou lepší, doskočíte dále a výše, budete rychlejší i silnější. Oceníte, když nebudete stíhat autobus…

Začnete si stanovovat další cíle, budete daleko lepší v dokončování vašich cílů, protože víte, že i nejnemožnější cíl je možný, když se na to jde rozumně.

Společnost

Lidé vás budou vnímat jinak – stáváte se atraktivnější, a vy začínáte vnímat jinak ostatní – otevíráte se světu. Už nejste pro společnost nebo kamarády “ten tlustý/á kámoš/ka”.

Máte větší šanci dostat práci i vyšší plat. A hodně věcí je o penězích i vaše zdraví!

Vylepší se vám vztahy s kamarády, které stojí za to (také poznáte, kdo byl pouze “kámoš” a kdo byl ten pravý = přeje vám změnu a pomáhá). Budete totiž možná motorem akcí, na které byste si dříve netroufli.

Už se nikdo nebude dívat, že se ládujete v “mekáči” hambáči (stále to nedělejte, ale určitě to víte sami) nebo jíte na veřejnosti. Nebude vám nikdo vyčítat jídlo a říkat “už zase žere, podívej na něj/ní jak vypadá…”

Život

Pokud vám to nestačilo do teď a nepřinutilo pokračovat v cestě za novým člověkem, pak už nevím, ale dodám ještě další.

Najednou začnete být vděční za každý den v novém těle a s novým myšlením. Užíváte si dny jinak. Jste šťastní, spokojení a vyrovnaní.

Běžné činnosti vám nečiní problémy. Zavazujete si botu normálně, pupek vám nevadí ani při čůrání (pokud jste chlap – vidíte si na něj). V zrcadle klidně stojíte a díváte se na sebe pět minut a chválíte se a děkujete si.

Máte větší možnosti výběru oblečení, sportovních aktivit, volnočasových aktivit, možná více peněz. Zlepší se vám sexuální život i výkonnost.

A jednoduše vše je jinak a prima… Většinou přijmete zodpovědnost za všechno ve vašem životě, což je vůbec ten nejosvobozující krok, co může člověk udělat.

Další důvody pro zhubnutí

Vaše motivace na cokoliv je otázkou pár okamžiků. Víte, že si raději dopřejete zdravou volbu jídla než sladký dezert, protože vaše cíle jsou dlouhodobé a myslíte na budoucnost. A víte, kolik vás takový dezert již stál nebo mohl stát….

Lidé vám budou říkat, že jste se změnili… a třeba se stanete inspirací pro jiné…

Ztratíte

Hubnutí nemá jen kladné stránky. Velkým mínusem u hubnutí je, že se musíte změnit vnitřně a ztratíte svou identitu “tlustého”. Ztratíte třeba i známé, kteří vám z nějakého důvodu nepřejí váš nový život. Ti zůstávají nezměnění a chtěli vždy, abyste byli horšími než oni. Zřejmě jste se stali lepšími a to je sráží. Nevšímejte si jich. Nestojí za to. Najdete díky svým aktivitám kvalitnější vztahy.

Ztratíte hodně ze sebe. Třeba i dvacet kilo z vás skončí neznámo kde. Už je nenajdete, protože už je ani nebudete hledat. Nebudou vám chybět.

A budete muset koupit nové oblečení… Takže pálka pro vaši peněženku.

Našli jste si důvod, proč nekončit v hubnutí? Našli jste si své důvody nebo následky, které přinutili vás změnit mysl a svůj život? Chybí vám něco v článku?

Leave a Comment: