Pravidla úspěchu podle Arnolda Schwarzeneggera

Arnoldova šestice pravidel pro úspěch je známá a velmi populární. Nejen fitness svět šíří toto Arnoldovo poselství, Arnoldova šestka platí ve všech oblastech našeho života. Pokud chcete něco dokázat, měli byste zvážit jednat podle jeho pravidel.

Arnold je vzorem mnohých, ať už z hlediska jeho úspěchu v kulturistice, jeho životním osudem nebo třeba filmovou kariérou. Jeho přínos pro svět činek je neoddiskutovatelný. Jdeme na šestici pravidel pro úspěch podle Arnolda Schwarzeneggera. Promlouvá k vám Arnold.

Věř v sebe

Mladí lidé dostávají mnoho rad od svých rodičů, učitelů a od každého jiného. Nejdůležitější je se zaměřit na sebe a ponořit se pořádně do sebe a zeptat, kdo chci být? Ne co, ale KDO! Zjisti, co tě dělá šťastným a nezáleží na tom, jak bláznivé to je pro ostatní. Věř si!

Poruš pravidla

Porušuj pravidla ne zákony! Je nemožné stát se originálem, pokud se chováte příliš dobře a nechcete porušit pravidla. Musíte myslet mimo pravidla. Jaký je smysl bytí, pokud vše, co děláš, má někdo mít rád a chceš se vyhnout potížím?

Neboj se neúspěchu

Cokoliv jsem dělal, byl jsem vždy připraven na neúspěch. Nemůžeš vždy vyhrávat, ale neměj strach se rozhodovat. Nemůžeš být paralyzován strachem ze selhání, nikdy se tak neposuneš. Stále jdeš kupředu, protože si věříš a věřím i svým vizím a víš, že to děláš je správné, a úspěch přijde. Tak se neboj neúspěchu.

Neposlouchej negativce

Kolikrát jsi slyšel, že to nemůžeš udělat nebo zvládnout a nemůžeš udělat ani tamto a ještě nikdo to neudělal před tebou? Miluji, když někdo řekne, že to nikdo ještě neudělal, protože udělám-li to, budu první. Nevěnuj pozornost lidem, kteří říkají, že to nemůže jít. Nikdy neposlouchám „Nemůžeš“, ale vždycky slyším „Ano, můžeš!“

Dři na sobě

Nikdy nechceš selhat, protože jsi nikdy pořádně nedřel. Muhammed Ali, jeden z mých největších hrdinů, měl skvělou sérii v 70-tých letech, když se ho ptali: „Kolik děláš sklapovaček?“ Odpověděl: „Nepočítám je. Začnu počítat až to začne bolet. Až tehdy se to začíná počítat…“ To je to, co dělá šampiony. Bez bolesti není růstu. Pokud jsi na párty nebo jezdíš na koni, někdo ve stejnou dobu na sobě tvrdě dře. Někdo studuje, jiný vítězí. Pamatuj si toto. Jestli chceš proplouvat životem, kašli na tato pravidla. Ale pokud chceš vyhrát, není nic jiného než těžká dřina. Nemůžeš vylézt na žebřík s rukama v kapsách.

Spi 6 hodin denně, zbývajících 18 na sobě makej. Je ti 6 hodin spánku málo? Spi rychleji…

Dávej zpátky

Ať se vydáš na jakoukoli cestu, vždycky si musíš najít čas dát něco zpět, něco zpět své komunitě, městu nebo zemi.

Která pravidla Arnolda dodržujete? Řídíte se podle jiných? Napište je do komentáře.

Leave a Comment: