10 důvodů, proč běhat

Běhání je super a je extrémně návykové. Tuto větu nepochopí ti, co nevyzkoušeli běhat alespoň třikrát během jednoho týdne, pak už tuto větu chápat musí. Pokud jste ještě nezačali běhat, přečtěte si, proč byste měli.

Běhám, protože je to relax pro duši a vím, že tělo potřebuje po celodenním sezení nějakou akci jakou je třeba právě běh. Zlepšíte si náladu díky endorfinům a pomalu budujete postavu a silné nohy. A proč ještě běhat?

Duševní zdraví

Nejenže si odpočinete, ale budete mít chvilku času na sebe. Můžete o sobě přemýšlet. Taky budete šťastnější.

Snižuje dopady astmatu

Běh posiluje vaše plíce a průdušky a snižuje tak dopady astmatu.

Krevní tlak

Běh roztahuje vaše tepny, čím se posilují a jsou silnější, a jsou jednoduše fit.

Imunita

Když běháte, jste odolnější vůči nemocem. Méně marodíte, ať už z důvodu částečného otužování nebo prostě tím, že běhání je cesta ke zdraví.

Hubnutí

Neběhám, protože jsem tlustý a zničil bych si klouby. Říkával jsem si to taky, ale nakonec jsem se běháním dostal z tlusťocha. Běháním spálíte 700 – 800 kcal za hodinu. Stačí však běžet i půl hodiny a bude to znát.

Fyzická síla

Běháním posilujete nohy, lýtka a celou spodní část těla.

Kosti

Vaše kosti se stávají také silnějšími, pevnějšími.

Stabilita

Běháním si zvyšujete vaši stabilitu a posilujete kotníky či kolena, takže vám hrozí menší riziko zranění.

Sebevědomí

Je super uběhnout po týdnu udýchaných pěti minut je odběhnout jako šampion. Vaše sebevědomí poroste. A nejen sebevědomí, ale získáte lepší kontrolu nad sebou samým.

Cukrovka

Tato civilizační choroba se vás nebude týkat, pokud budete běhat. Udržíte si správnou hladinu krevního cukru, cholesterolu a dalších. A nejen před cukrovkou se ukryjete, ale také infarkt nebo mrtvice bude méně pravděpodobná.

A proč běháte vy? Nebo přesvědčil vás tento článek, abyste začali?

Leave a Comment: