7 věcí, které nedělejte v posilovně – pro muže

Posilovna je pro řadu z jejich návštěvníků něco jako chrám, ve kterém platí pravidla, která jinde nenajdete. Každý by si měl hledět svého a soustředit se na svůj výkon. Jenomže lidé jsou různí a rádi dělají věci jinak. Pokud už někdy vkročíte do veřejné posilovny, zkuste nedělat tyto věci.

Tento seznam činností je obvyklý pro chlapskou část návštěvnictva, i něžnější pohlaví má své úchylky, které v posilovně dělají a neměly by. Ženám je věnován jiný článek – 6 činností, které v posilovně nedělejte, pokud jste žena.

Neutřít si pot po sobě

Zřejmě jedna z nejhorších věcí, které vůbec můžete udělat během cvičení v posilovně. Neutřít si své místo, když opouštíte svůj flek, a nechat jej na pospas zasednutí někým jiným. Jak by se vám líbilo, kdyby si zpocený člověk sedl na vaši pohovku v obýváku? Hnus? Tak příště ručník a utřít. Nezabere to tolik času a neublížíte tím opravdu nikomu. Jen pomůžete k lepší atmosféře.

Neuklidit náčiní

Nejste v posilovně sami. Je možná super, že si dáváte na benchi 80kg, ale věřte, že jsou lidé, kteří začínají a těm stačí i 20. Neotravujte ostatní tím, že si po sobě neuklidíte činku, kterou užíváte a nesundáte kotouče. Vám by se to taky nelíbilo, kdybyste museli uklízet něčí nepořádek. Navíc naložená činka se více opotřebovává, šetřte peníze vašemu fitku, permanentka se klidně může zdražit…

Nenastavit si sedlo na rotopedu

Rozhodnutí věnovat se zahřetí a protažení svalů před tréninkem je chvályhodné. Věnujte pozornost nastavení sedla na rotopedu, ta minuta vás nezabije a ušetří vám třeba budoucí zdravotní problémy. Zbytečně zatěžujete nevhodným posedem vaše ramena, ale i celé tělo. Je to rotoped, ne býk.

Povyšovat se

Souvisí s bodem o neuklízení náčiní. Kolegové ve fitku nejsou vaši sluhové, aby za vás uklízeli. Rovněž ne proto, abyste si zvyšovali sebevědomí na jejich úkor. Vždycky se chovejte ke každému s respektem i k tomu nejposlednějšímu začátečníkovi. Zbytečně se nesnažte upoutat pozornost všech okolo.

Telefonovat

Opravdu to nepočká? Posilovna je o soustředění a každé vyrušení v podobě telefonního zvonění nebo rozhovoru je jako rána do zad. Nechte ostatní pracovat na sobě. Telefon vypněte a vyřiďte si své záležitost po tréninku. Však ono to počká.

Dělat hluk

Telefonování jsme již vyřešili. Občas hecování pomůže, ale budete spíše za debila, když to budete dělat po dobu celých sérií. To opravdu není nutné. V takovém případě vám spíše pomůže snížení váhy než bojový pokřik, který vyruší ze soustředění kolegy a třeba jim přivedete i nějaké zranění.

Lhát o výkonu

Není to něco, co by úplně škodilo ostatním, ale vymýšleným výkonem si respekt nezískáte. Zahoďte ego a klidně přiznejte svůj reálný výkon. Na posměšky se vykašlete, raději poctivě a s méně, než dělat blbosti a vymýšlet si. Navíc lháním matete i sebe a ve finále pak ani nevíte, kolik jste toho udělali a klidně i narušíte váš vývoj a pokrok.

NEseznamovat se s opačným pohlavím

Je to lákávé, když se tam na tom běžeckém pase ukazuje pěkná holka. Věřte, že ji nezajímáte. Ona tam je z jistého důvodu – odcvičit si své a jít zase pryč. Stejně jako vy. Pokud chodíte do posilovny z jiného důvodu, pak se nad sebou zamyslete. Pokud si však nemůžete pomoci, určitě nechte váš objekt odcvičit. Přistupujte k ní pomalu a respektujte její prostor a čas. Tak jí prokážete tu nejlepší službu. A klidně s ní prohoďte slovo, ale až PO tréninku. Avšak pro seznamování jsou lepší místa na světě. A hlavně nebuďte týpek, co kolem ní krouží a snaží se jí za každou cenu nějak radit. Tím si opravdu “pomůžete”.

Co vás vytáčí a rozpaluje do běla, když vidíte v posilovně? Zapomněli jsme v našem výčtu na něco chlapského? Podělte se o vaše příběhy.

Leave a Comment:

2 comments
Hanka says 4.9.2013

Mě v posilce rozhodně nevíc vytáčí tzv.hekači. Chápu, že někdy je potřeba si “odfouknout”, ovšem někteří muži by se svým projevem měli jít spíše dabovat nějaké porno a ne hekat na celou posilovnu. Nebo si tihle jeleni v říji mají naložit prostě méně.

Reply
    Jana Tomanová says 9.9.2013

    Rozumím a chápu vaše pocity, ale bohužel jsou i takoví, co si myslí, že tam jsou sami.

    Reply
Add Your Reply