Chcete zaručeně lepší náladu? Cvičte a změňte stravu

Pozitivní dopad cvičení a správné stravy na zdraví a třeba redukci váhy či zlepšení sebevědomí není třeba příliš rozebírat. Kdo zkusil, může potvrdit, že poznal rozdíl a to pozitivní. A co lepší nálada? Budeme šťastnější?

Zkráceně, ano budeme. Existuje spousta studií, které můžete najít napříč internetem, které potvrzují souvislost mezi změnou stravy na tu zdravější a lepší náladou i vyšší kvalitou života. Cvičení je k tomu všemu vítaným bonusem.

Fast food deprese

Možná právě naše doba je ta, kdy jsou lidé nejvíce v depresi. Proč tomu tak je? Podle mě za to z velké části může strava, která významně ovlivňuje myšlení (opět prokázáno i zažito z vlastní zkušenosti a sami si to snadno vyzkoušíte), z menší části to budou další věci. Jíme jinak než kdy jindy a stánky se špatným jídlem jsou všude. Dříve nebyly.

Jednoduchý test, který si můžete udělat na sobě právě teď. Snězte jídlo, které je zdravé a poznáte na sobě rychle energii a budete se cítit svěže. Když sníte něco “špatného” klidně párky, klobásky nebo zmíněný fast food budete z toho mít zřejmě špatný pocit (nemusí to být výčitka) a nebude to spokojenost, kterou zažijete, když jíte kvalitně.

Tučná strava se sladkými doplňky je dobrým základem pro depresi. Pouhá změna stravy může zrychlit i dobu léčení, ale i zamezit třeba sebevraždě – aktuálně probíhají “testy” na válečných veteránech, zda-li kvalitní a hodnotné jídlo pomůže zmírnit míru sebevražd.

Cvičení mění životy

Jak změnilo cvičení můj život, nebudu příliš popisovat, můžete si to přečíst v dalších článcích. Mění život, náladu i postavu. Známým lékem na špatnou náladu je cvičení, které zařídí pocity štěstí díky endorfinům.

Pár dnů před psaním tohoto textu mi psal jeden bývalý vězeň, který v mládí bral i drogy. Napsat mi, že mu cvičení změnilo život. Začal znovu věřit v sebe, přibral a objevil i to, jak se stravovat. Dnes je někdo jiný než předtím. Pomohlo mu ven z drog, krátil si cvičení čas, který trávil v nápravném zařízení.

Pokud jste ve fázi, že teprve přemýšlíte o cvičení a nechápete ty nadšené lidí ze cvičení, začněte cvičit a pochopíte. Budete spokojenější, vyrovnanější, budete mít lepší náladu a bude pro vás jednodušší změnit i stravu, když budete mít jiný pohled na úsilí, které vložíte do cvičení nebudete jej přece ničit špatnou stravou.

Vše dohromady vám změní život i náladu

Zřejmě nepotřebujete prášky na depresi ani návštěvu odborníka. Stačí pouvažovat nad vašim talířem a životním stylem. Nebudete potřebovat být milionáři, abyste si koupili nové věci, které vás dělají na chvíli šťastnými. Nebudete potřebovat více peněz než teď dáváte na jídlo a cvičit můžete doma. Přemýšlejte o tom. A nejlépe to i zkuste.

Věřím, že se najde pár lidí, kteří potvrdí má slova v komentářích a pomohou tak dalšímu člověku, který změní pozitivně svůj život.

Leave a Comment: