Endomondo – dobrý pomocník a deník pro trénink

V době internetu a super výkonných mobilů je třeba využít tyto výhody i pro trénink. Papírový tréninkový deník je v pohodě, ale proč nezkusit nějakou aplikaci, která usnadní přehled v trénincích a dodá rychlejší info než papír. Dva roky už užívám Endomondo a teď vám řeknu, proč byste měli o něm uvažovat taky.

Proč vést tréninkový deník a celkově starat se o nějakou “docházku” jsem popsal v dřívějším článku, hlavně je to pro vás a vaše sebevědomí. Mě to právě pro sebevědomí pomáhá velmi. Papír je fajn, používal jsem jej, ale už jsem kompletně přešel na endomondo.

Tvoje historie

Endomondo zaznamenává každý krok při tréninku, pokud máte mobil s GPS, a trasu, tempo i převýšení ukáže na přehledném webu, kde můžete své tréninky zpětně zkoumat a porovnávat. Endomondo nabízí řadu činností, podle kterých se odvíjí hlavně počet spálených kalorií, protože jiný rozumný způsob, jak to udělat bez sporttesteru není. Přesnost však není dobrá, ale o počet spálených kalorií by vám při užívání Endomonda jít nemělo. (Funkci se sporttesterem nabízí endomondo v Premium verzi, která má řadu dalších vychytávek)

Jednoho dne si rozmyslíte, že chcete vědět, jak jste na tom byli před rokem. Kouknete a vidíte. Zjistil jsem, že před rokem jsem byl pomalejší o půl minutu na kilometru při běhání, což mě potěšilo a měl jsem radost, že se celkově úsilí někde projevuje. Rovněž máte přehled i jakýsi maximech vašich výkonů, ať už je to 12 minutovka, nejrychlejší kilometr nebo nejlepší hodinový výkon na kole. Je to pro přehled, ale proč si neudělat další trénink osobák?

Přehled tréninků v Endomondu na webu

Přehled tréninků v Endomondu na webu

Statistika celková od založení účtu

Statistika celková od založení účtu

Jak na Endomondo

Registraci provedete na endomondo.com, web je sice v angličtině, ale je to jednoduché. Aplikaci do mobilu stáhnete přes stránku na aplikace. A můžete vyrazit do terénu.

Běžné činnosti jako běh či kolo je jednoduché zapisovat, provede to samo, ale problém nastává třeba při posilování (Weight training) nebo nějakém alternativním tréninku, kdy nevíte, co máte zvolit z nabídky, protože nic neodpovídá. To ukazuje, že systém není dokonalý, ale nenapadá mě způsob, jak to ošetřit, aby to zahrnulo třeba správně intervalové tréninky nebo experimenty, které občas dělám a je to kombinace běhu i posilování…

Běžte do toho!

Endomondo není jedinou aplikaci tohoto ražení. Není však třeba řešit, jestli tuhle nebo jinou aplikaci. Na aplikaci nezáleží, záleží na vaši akci, ta se počítá. Takže ať už s Endem nebo bez něj, makejte na sobě. A nezapomeňte si to někam napsat…

Leave a Comment:

1 comment
domy na prodej bez realitky says 19.7.2015

Cau! Už sleduji váš web nějaký čas a tak jsem se rozhodla vás pozdravit z Domažlic!
Odvádíte tu dobrou práci!

Reply
Add Your Reply