• You are here:
  • Home »
  • Ženy »

6 činností, které do posilovny nepatří – určeno pro ženy

Pokud žena zavítá do posilovny či fitka, je to i vzácnost, protože se spousta z nich bojí, ať už chlapů nebo toho, že naberou více svalů a budou vypadat nežensky. Když už ale dorazí do fitka, dělají věcí, které by neměly dělat. A které?

Chlapské ego jsem srazil v jiném článku, teď je na řadě ženská část populace.

Tlachání

Posilovna je místo, kam se chodí pracovat na postavě, potit, posouvat se k cílům a klidně i zrelaxovat po náročném dnu. Posilovna není kavárna. Do kavárny patři povídání a probírání nového přítele kámošky, to, jak špatně se vyvíjí vztah seriálové postavy a jiné veledůležité věci. Řešte je v kavárně, ne v posilovně. A hlavně, když už to nepočká, neseďte na stroji a zbytečně neotravujte ještě tímto ostatní návštěvníky.

Následování partnera

Jste partneři v životě, tak mu snad věříte, že nezačne povídat s jinou ženou v místnosti jen tak (navíc nepatří to tam!). Nechte ho tu hodinu cvičit podle sebe a vy si zařiďte svůj cvičební program. Aspoň si to užijete oba dva. Neztrácejte zbytečně čas, věřte svému partnerovi. A když už chodíte do posilovny jen kvůli němu, tak to raději ani nedělejte. Zbytečně narušujete atmosféru posilovny.

Přehnaná péče o vzhled

Strojte se, pokud jdete kamkoliv, je to super, ale když už jste v posilovně, tak se věnujte cvičení. Nebuďte pro smích kvůli špulení zadku do zrcadla, upravování vlasů nebo kontrolování, jestli jste ubrala ten centimetr. Nedělejte to. Rovněž nechoďte cvičit s nalíčenou tváři a upravená jako pro rande.

Drcení kilometrů na pase

Kardio je fajn, ale jde ho dělat mnohem zábavněji než nesmyslné a nekonečné běhání na pase. Věnujte se raději místo hodiny na pasu činkám, ty vám k výsledku pomohou také a ještě rychleji…

Nevhodné oblečení

Všechno má svůj dress-code i posilovna. Ciťte se v tom dobře a nenechte zbytečně nic vyčnívat a to oběma smysly. Nechlubte se ničím a ani se ničím neztrapňujte. Oblečte se na sport ne do baru.

Chytrolínka

Jsou typy žen, které už přešly na činky a jdou si vyzkoušet nějaké ty cviky. Bohužel krouží kolem a neví, jak na to. Jenomže je extrémně důležitá a rady “nepotřebuje”. Kdyby se zeptala, někdo by jí poradil, ale ona to ví…

A další poddruh je žena s programem v ruce a vyžadujíc právě ten stroj, na kterém cvičíte, tady a teď hned. Takové asi nejsou příliš v posilovnách populární…

Tento článek nemá být o kritizování, že ženy chodí do posilovny, jsou tam naopak vítané, ale o tom, že některé věci jsou fakt nevhodné. A mohou se z něj poučit i muži, stejně jako ženy z článku o chlapských chybách.

Zapomněl jsem na nějaké chování, které vám vadí v posilovnách, které dělají holky / ženy?

Leave a Comment: