• You are here:
  • Home »
  • Výživa »
mp-assault

Recenze: MusclePharm Assault – předtréninkový nápoj na míru?

Zároveň s proteinem MP Combat jsem testoval i další produkty od této firmy – předtréninkový Assault. Slibuje velké povzbuzení a zlepšení výkonu. Jak to s ním je?

Pre-workouty jsou pro mě pole neorané, obdobně jako ostatní supplementy. I když drobnou zkušenost jsem s nimi měl v rámci různých spalovačů, které působily obdobně.

Assault mě zaujal hned svým balením, svým promem i popisem, co vlastně má dělat. Byl jsem pohlcen tou reklamou okolo. Přiznávám. Koupil jsem ho však jako součást s velkým bráchou Combatem za akční cenu.

Očekávání

Víte, jak se všude píše o totální energii a nastartování do tréninku? Probuzení bestie uvnitř vás a možná jste už viděli nějaké ty vtipné obrázky kolujíc po Facebooku. Pre-workout by měla být totální šlupka do vaši hlavy, která vás má nakopnout a vy jedete.

Recenze: MusclePharm Assault - předtréninkový nápoj na míru? 1

Účinek správného pre-workoutu

To jsem od toho trochu očekával a ….

Realita

… stalo se něco podobného. První dávka Assaultu a nepopsatelné účinky. Cítil jsem se neskutečně energický. Běhal jsem rychle i po náročném tréninku v posilovně, kde jsem zvedal větší váhy a cítil se tam lépe. Běh mi vůbec nevadil, prostě jsem fičel. Kouzlo nového bych řekl.

Další dávky už byly slabší co do efektu, který jsem spatřil. Nicméně vždycky mě to nějak nakoplo a i přes únavu z celého dne nebo z probdělé noci jsem dokázal zabrat. A to se počítá. S postupným návykem už samozřejmě je efekt nižší, ale to tak máte se vším od kávy přes maté až po zelený čaj.

Obsah balení Muscle Pharm Assault

Obsah balení Muscle Pharm Assault

Assault vs. Spartan race

Šetřil jsem si dávku i na Spartan Race (pouze sprint), abych byl řádně povzbuzen a necítil bolest. Po vypití jsem se necítil zrovna dobře. První minuty na trati byly pro mě horor, ale s postupem času, co mi odcházely banány a voda, které jsem se přepil, tak jsem začal cítit účinky Assaultu. Jak jsem přežil první krizi, tak jsem ožil a cítil se perfektně. Nechtěl jsem přestat běžet a stahoval jsem řadu lidí před sebou. Zastavovat se mi nikdy nechtělo, pořád mě Assault hnal kupředu.

Vím, že to bylo díky pre-workoutu, protože jinak bych se cítil jinak. Necítil jsem bolest, hlava a tělo pracovalo hodně dobře, výsledek už byl horší, ale na tom nesejde. Assault se mi osvědčil i po krátkém spánku před závodem a po dlouhé cestě ranním vlakem, kdy byla zima. Byl jsem nahecovaný a nabitý a o to jde

Chuť, rozpustnost a pitelnost

Chuť mi přišla dobrá, pocitu umělých sladidel či té nereálně chuti jsem se nezbavil. Mám to ale tak s většinou nápojů, takže nic nového.

Rozpouští se to dobře a stačí pár zamávání “šejkrem” a je hotovo.

A pít to jde celkem v pohodě, když si odmyslíte tu práškovitost.

Nepijte jej nijak krátce před spaním, může to mít značný efekt na spánek. Obsahuje totiž taurin, který se vyskytuje třeba v energy drincích, a další nakopaváče.

Hotový nápoj Muscle Pharm Assault

Hotový nápoj Muscle Pharm Assault

Hodnocení na závěr

Pokud plánujete podstupovat dlouhé tréninky nebo závody, které jsou na “bednu”, určitě se Assault oplatí, ucítíte energii, která vás bude hnát kupředu a zastavit není žádná z možností, které připadají v úvahu. Pojedete až za hranicí vaši hlavy a o tom to je. Pokud to zvládáte bez látek, pak do Assaultu investovat nemusíte. Ale mě to minimálně posunulo ve vědomí, že dokážu běhat a makat i daleko za tou hranicí a je mi to celkem jedno. Viz. angličáky, které byly trestem na Spartanu, bylo mi jedno, že je dělám, celkem jsem si je užíval 😀

Cenově to nevychází nejlevněji, ale pokud to nebudete pít denně (ani nedoporučuji, protože ve “velké” dny to na vás nebude tolik působit), tak to nezrujnuje vaši kapsu a posune vás to kupředu. Občas je třeba i pustit žilou a zkusit nový rozměr tréninku. Jdete do útoku?

Leave a Comment: