• You are here:
  • Home »
  • Ostatní »

Proč jsme nenávidění za změnu jídelníčku? Neutočíme na vás, že jíte jinak!

Jeden z největších problémů při změně životního stylu je okolí. Často se vám může zdát, že jim vaše změna vadí a necítí se ve své kůži, když jsou s vámi… Útočí na vás bez důvodu a chvíle s nimi jsou pak nepříjemné. Jak se vypořádat se změnou vaše stylu a reakcemi okolí?

Když navštěvujete restaurace, chodíte na oslavy nebo se bavíte s přáteli, začínáte si objednávat jiné jídlo než ostatní, cítíte se třeba nesvůj, protože menu nenabízí nic, co by pasovalo do vašeho plánu. Jenže vy se s tím vypořádáváte v pohodě. To oni ne.

Když jsem přijímal svou zdravou stravu za svou, tak mě okolí nechápalo. “Jez více, jednou to neuškodí, však jeden trénink můžeš vynechat”. Najednou vám začnou říkat, co máte dělat a navádět k podvádění sebe sama. Když jste byli v jiné kůži, nikdo vám neřekl: “jez méně, měl by ses hýbat nebo čas zhubnout”. To bylo tehdy, ale nezměnil jsem se v tomto přístupu. Zůstávám věrný zdravému jídelníčku, i když jsem s postavou spokojen. Chci kuře místo něčeho z fast foodu.

Je to moje věc

Nesoudím nikoho a nikdy jsem to nedělal a nebudu. Ať si ti lidé jedí, co chtějí, mě je to jedno, to, že jsem si vybral na talíř nemá nic společného s nimi. Nechci, aby se cítili kvůli tomu hůře, že jí něco nezdravého. Je to jejich věc. Nejím jinak kvůli pocitu, abych je srazil, ale kvůli sobě.

Nechápu, když si někdo donese jídlo a řekne, to není nic pro tebe a má tam burgera s hranolkama. Není, ale proč hned útočí na to, co jím a co jsem si vybral já? Ať si dá burgera, mě je to vážně jedno!

Nikdo neutrousil tuto poznámku, když jsem jedl cokoliv nezdravého, pil litry slazených nápojů, to bylo podle společnosti OK, asi… Proč je pro společnost jíst zdravě něco k posmívání nebo obaleno negativismem? Proč jim vadí, když si vytáhnu svačinu z batohu z domu, ale bageta z bufetu je přijatelná?

Proč mě někdo bere, jako že si neužiji žádný život, když se tak “omezuji”, proč si o mě myslí, že jsem na dietě (nebyl jsem za celou dobu na žádné!) a mohl bych pokračovat.

Pokud někoho takového máte i doma, možná je to i důvod, proč skončit, protože ty kecy jsou někdy fakt neúnosné. Zažil jsem to chvíli, když jsem volil nízkosacharidovou stravu. Nevydržel bych to, kdyby to bylo i v mých začátcích na zdravé stravě. Hodně štěstí těm, kteří to zažívají.

Buď čistý před sebou, na ostatní kašli

Vždy je dobré mít na paměti, že jsi pánem svého těla ty. Tvé tělo je místo, kde budeš žít i nadále, tak dělej pro něj, co potřebuješ. Slovům druhé strany nedávej příliš síly, protože jinak tě (nás) zničí. Jejich posměch je jejich slabost a nejistota, nic jiného. Chtěli by taky prolomit tu hranici a přejít na naši stranu.

Kdyby si někdo pomyslel, že někoho soudíš podle talíře, tak řekni, že na to nemáš čas. Jsi zaneprázdněn péči o své zdraví. Kdybys chtěl někoho namočit do svého stylu, nenuť jej, buď pouze příkladem. Nutit někoho do něčeho není správné. Jen tiše “pluj” kolem…

Útočné komentáře jsou těžkým soustem mnohdy, ale když je přežijete, budete vítězem. Vždy mějte na paměti, že děláte pro své tělo to nejlepší, co můžete, usmívejte se a třeba vám jeden z autorů nevlídných slov i složí kompliment za změnu, kterou jste udělal/a a přijde pro radu…

Snažte se vždy obklopit dobrými lidmi kolem sebe, s lidmi s podobným “vyznáním”. Nemusíte měnit přátelé, jen si najděte někoho s kým vybalancujete tu negativitu od nich. Vyměníte si zkušenosti s novým jídlem nebo s dopadem na vaši osobu po přechodu atp. Občas je třeba se vykecat s těmi, které to zajímá a neberou to jako útok nebo ztrátu času. Přidej se k nám na Facebook, napiš maila, poděl se o svou zkušenost v komentáři.

Leave a Comment:

2 comments
Vladimíra says 25.12.2013

Děkuji

Reply
Buky says 11.1.2014

Dobrej članek! Hlavně pravdivej !

Reply
Add Your Reply