Horizontální stojan na jednoruční činky 2

Nečekejte na nový rok. Začněte už teď!

Blíží se nový rok, ať už chceme nebo ne. Období bilancování a nové naděje se často změní ve zklamání a ukončení snahy a odložení změny na další rok. Nečekejte na nový rok, začněte už teď. V listopadu.

Novoroční předsevzetí jsou populární a skrývají v sobě naději a vidinu, že bude vše jinak. Ze dne na den začnou lidé, kteří propadli tomuto fenoménu, chodit cvičit, budou jíst jinak, začnou být milejší, začnou se učit jazyk, přestanou kouřit,… Však to zřejmě znáte taky.

Předsevzetí? Spíše vám to nevydrží

Statistiky jsou neúprosné a pouze 8% lidí dosáhnou svého předsevzetí. Pokud jste mezi nimi, pak fajn. Pokud ne je třeba uvažovat o tom jinak.

Jak vydržet s předsevzetím po celý rok, život?

Nemusíte si dávat předsevzetí. Můžete začít se změnou již teď. Chcete zhubnout? Začněte již teď, máte přes měsíc náskok oproti těm, kteří “začnou” v novém roce. Za tu dobu si již můžete osahat principy hubnutí, najet na cvičební plán a v lednu můžete být o 5 cm štíhlejší v pase nebo třeba o 5 kg být lehčí. (Ano, začněte třeba hned zítra)

Předsevzetí by nemělo být jinak definováno než jakýkoliv jiný cíl, který máte. Zhubnout, jíst zdravě, hýbat se. Nejsou dobré předsevzetí ani cíle.

Ty dobré cíle, kterých mnohem pravděpodobněji i dosáhnete, jdou hlouběji v definici – mají časové určení, jsou rozumné, jsou motivující a jsou množstevně určené (měřitelné).

A takto si stanovte své předsevzetí či cíl a budete zřejmě spokojenější, protože jej splníte o něco pravděpodobněji než při strohé definici.

Nechte to jednoduché, postupujte pomalu, dělejte pomalé změny, přemýšlejte o tom a získejte návyk, se kterým je vše jednodušší.

Nemá smysl čekat…

Opravdu nečekejte na nový rok, nový měsíc, nový týden. Je možné se vším začít do dne, možná i do pár minut.

Tak pojďte na to!

Leave a Comment: