5 chyb, kterých se dopouštějí hlavně ženy

Ženy, které se snaží něco dělat se svou postavou a snaží se žít aktivně, je třeba podporovat a chválit. V dnešním článku je podpořím osvětlením některých chyb, které dělají, pokud začínají myslet jinak – třeba s cílem zhubnout. Tyto chyby můžou dělat i začátečníci mužského pohlaví.

Kardio je vše

Trápit své tělo jen kardiem při snaze změnit svou postavu je zásadní chyba. Kardio je fajn, ale ne pokud chcete změnit postavu a zhubnout. Tam je třeba doplnit ke kardiu i cvičení silové – v posilovně. Jedna motivační poznámka: svalová hmota spálí 4 krát více kalorií! Zkuste nabrat nějakou v posilovně. Navíc se i zbavíte tuku.

Počítání kalorií

Strava je vaše palivo. Autem také nedojedete nikam bez prázdné nádrže. Kalorie je dobré počítat, ale ne až tak extrémně, že se dostanete na denní příjem díky omezování pod 800 kcal za den. Takovýto a nižší počet je přímo zdraví ohrožující. Vsaďte na zdravý příjem kalorií a jeho zdravý výdej pomocí pohybu. Jídlo je také základ pro správnou činnost metabolismu. Jezte rozumně, ale příliš to nepřehánějte s okrajováním kalorií.

Nudná rutina

Když začnete chodit cvičit, zřejmě si ze začátku oblíbíte cviky a získáte nad nimi kontrolu. Jenže nezůstávejte pouze u těchto cviků. Střídejte cviky, zkoušejte nové. Rutina je nuda.

Nedostatečné závaží

I činky se “zmenšují” a vy sílíte. Je třeba vzít i těžší činku než jste byli zvyklí nebo jen z důvodu, že se chcete změnit. Tělo musí být ve stresu, aby se změnilo. Vystresujte jej těžkou činkou. Cvičení s větším závažím má řadu pozitivních účinků – větší počet spálených kalorií nebo menší riziko kardiovaskulárních onemocnění.

Špatné cíle a očekávání

Cíl zhubnout 5 kilo je špatný cíl. Musíte jej trochu rozvést – za měsíc chci vážit o 3-5 kilo méně, mít sílu a snížit tělesný tuk a cítit se celkově lépe. Takový cíl vám pomůže lépe uchopit daná měřítka a půjde to snáze.

A nesmíte očekávat, že budete stejně úspěšná jako známá, která zhubla za měsíc 15 kilo. Každý jsme jiný. Toto je hra jen o vás, nehleďte bokem.

Věřím, že snažícím se začínajícím ženám přinesl tento článek trošku osvěty a příště už pojedete bez těchto chyb. Dělali jste nějakou z nich?

Leave a Comment: