• You are here:
  • Home »
  • Motivace »

Jak si zjednodušit život a více se věnovat opravdu důležitým věcem

Kolik rozhodnutí děláte každý den? Zřejmě tisíce. Není třeba popřemýšlet o tom, jak si ulevit od toho množství rozhodování a třeba prožít den lépe, být spokojenější a také třeba mít lepší výsledky?

Úspěšní lidé se snaží minimalizovat počty rozhodnutí, které příliš moc neovlivňují na co nejméně to jde. Začínají třeba u oblečení.

To je důvod, proč Mark Zuckerberg (Facebook) nebo Steve Jobs (Apple) nosí každý den stejné oblečení. A oni nejsou zrovna lidé, kteří si nemohou jiné dovolit. Zjednodušují si jejich náročný život, kdy jejich služby či produkty užívají denně a to klidně u miliardy lidí.

Oblečení není až tak podstatné. Namísto přemýšlení co si obléci, přemýšlí o něčem jiném – důležitějším. Oblečení toho opravdu příliš nezmění… (Více si k oblečení a Jobsovi, Obamovi nebo Einsteinovi)

Asi to příliš nejde aplikovat u žen, co?

Jídlo bez možnosti volby

Podobně to lze praktikovat u jídla. Místo nervování a přemýšlení co jen budete jíst, si můžete nastavit režim, kdy jíte pořád totéž. Nuda? Stereotyp? Třeba ani ne. Spíše princip, který vám pomůže zhubnout (částečně princip nízkosacharidovky), ale také ušetří mozkové buňky, které nemusí už nad touto otázkou přemýšlet.

Nakupujte stejné potraviny, vařte je stejně nebo podobně. Odbouráte významný kus přemýšlení ve vašem životě. Možná to zní zvláštně, ale časem se k tomu možná dopracujete a už vám to nepřijde divné. Nebo chcete se trápit co jíst a co uvařit? (Asi to úplně neprojde u rodin, ale pokud jste single nebo jíte sami, neřešte to)

Pokud přecházíte z fast food stravy, kdy jste pravděpodobně jedli denně totéž, proč by to u té zdravé stravy měl být problém?

Cvičení jednoduše

Hledáme cvičební plány, hledáme nové cviky. Cvičení se může stát stereotypním a nudným, pokud se neobměňuje. Ale i tam se můžete pokusit zvolit pár cviků, které budete cviči. Plán máte již tak zautomatizovaný, že jiný nepotřebujete. Jste navyknutí či svalově naučení a je život opět o kousek jednodušší.

Zjednodušujte, minimalizujte

Jsem fanoušek směru minimalismu (nemít příliš věcí, které nepotřebují a neřešit zbytečnosti) a zjednodušování života. Není důvod chtít vždy ty nejsložitější věci. Není důvod mít tisíce triček, které nenosíte. Není nutné mít pestrý nákup v košíku a pak přemýšlet co s tím.

Tento článek sice není úplně typickým pro tento blog, ale věřím, že si najde své příznivce.

Věřím, že i vy chcete zažít větší soustředění na věc, zlepšit svou produktivitu nebo zlepšit jiné aspekty svého života. Zjednodušení může být cesta.

Leave a Comment:

1 comment
Petra says 21.4.2015

Dobrý den Michale,děkuji Vám za Vaše stránky,jsou úžasné.
Obdivuji,co jste dokázal!
Dávají mi naději,že i když po malých krůčkách,změním své návyky a myšlení.
Tento článek se mi moc líbí,protože začnu vždy panikařit,při tom co vše bych měla sledovat a dodržovat. A jak zpanikařím,tak vše vzdávám.
Prostě začnu minimalizovat. 🙂
s pozdravem Petra

Reply
Add Your Reply