• You are here:
  • Home »
  • Motivace »

I dnešní volba jídla ovlivňuje vaše budoucí zdraví – jezte a chovejte se podle svého budoucího “já”

Přemýšleli jste, jak na tom chcete být se zdravím za deset let? Pokud ne, možná je na čase právě teď.

Aktuálně mě ovlivňuje několik události, které se ději kolem mě. Něco o čem musím přemýšlet a zkusit to udělat jinak než to udělali lidé, kteří třeba na tom nejsou zdravotně teď nejlépe. A lépe už možná nebudou…

Dnešní talíř něco znamená do budoucna

Občas si prostě řeknu: “Hele, klidně si to dej. Vždyť jindy jíš v pohodě.” Jenže někdy je to více než často a sklouzne to k sérii selhání. Začal jsem si povídáním jednoho člověka uvědomovat, jak je důležitý v podstatě každý talíř každé jídlo, které v životě ještě sníme. Každý z nich může něco ovlivnit.

Když dostanete do hlavy myšlenky od lidi okolo, které vás nějak ovlivňují, je třeba konat.

Je dobré zapřemýšlet ještě jednou nad jídlem, pokud jste to v nějaké fázi udělali, a říci si nakolik je dané jídlo chemickou tvorbou, zasaženo hromadou cukru nebo soli a nakolik je to něco, co je nesmysl jíst. Jídlo nemá sloužit jako zábava – konec nudy, ale jako plnič žaludku.

Proč jíst brambůrky, které jsou vyladěné partou chemiků, kteří právě vymysleli novou příchuť. Proč jíst čokoládové tyčinky s nechutným množstvím cukru. Proč?

Jsme v kruhu chemie. Žijeme v takové době. Chemické jídlo a následně chemické prášky a léčení, které je jen následek toho chemického procesu, kterým jsme pohlceni.

Řekněte razantní stop chemii ještě dnes a za týden se vám bude lépe žít i dýchat…

Pečujte o své tělo

Začít cvičit po prvním infarktu nebo až to začne býti kritické není zrovna ideální doba. V té době už je zdraví významně oslabeno a ovlivněno. Je třeba konat dříve, i když vám zatím nic nehrozí.

Desetiminutové protažení může pomoci. A opravdu nechcete věnovat těchto pár minut? Není důvod někam spěchat, větší smysl má ta desetiminutovka.

Cvičení není ztráta času, ale pomůže vám zdravotně nahoru, ale i psychicky.

Opět začněte ještě dnes drobným protažením. A zítra opakujte. Pokud nejste aktuálně již v jiném cvičebním plánu samozřejmě.

Jak budete vypadat?

Představte si příklad člověka, který se vám nelíbí a nechtěli byste tak vypadat. Bude to zřejmě nějaký alkoholik nebo člověk, který toho příliš v životě neudělal, spíš jen seděl.

Jinak bude člověk vypadat, když bude pít dva lahváče denně a kouřit u toho cigarety. Jinak bude vypadat ten, který cvičí, stará se o své jídlo a žije celkově aktivně. Bude mít jinou postavu, jiný zdravotní stav a bude i šťastnější.

Může jít cestou jakoukoliv. Můžete ignorovat cokoliv z tohoto článku, je to vaše volba a máte na ní právo. Jen si uvědomte, že “někdy”, “pak” už může být pozdě na změnu.

Chemii v jídle neměli naši předci, jedli většinou dobré jídlo (vím, že ne vždy nějaké měli), ale jejich zdravotní stav ten vnitřní – střeva, zažívání bylo v lepší kondici než máme my vyleptané od chemie v jídle a všude okolo nás.

Pokud vás donutí článek zase o tom všem přemýšlet jinak, budu rád, když napíšete do komentáře, jak to vidíte třeba vy.

Vaše tělo je jediné místo, kde musíte žít. Chovejte se k němu tak.

Leave a Comment:

1 comment
Andrea says 6.2.2015

Moc krásnej článek. Lidé by se nad tím měli zamyslet více.

Reply
Add Your Reply