Čtyři kroky k nové postavě – začátek všeho

Stojíte před zrcadlem a nejste nadšení z toho, co ukazuje. Břicho přetéká přes “okraj”, nohy zaplňují taky podstatnou část zrcadla a ruce jsou sice velké, ale sval byste na nich těžko hledali. A u žen je to velmi podobné. Co tedy dělat, abyste vykročili správnou nohou za proměnou, která vás bude bavit a bude trvat?

Existuje spousta zázračných diet a pilulí, které vyřeší problém za vás. Teď jsem zalhal, neexistuje žádná. Existuje jediná cesta, která vede k úspěšné proměně vašeho těla a to změnit svou mysl. Je to jen o vaši hlavě. A je jedno, jestli chcete zhubnout pět kilo, dvacet nebo šedesát. Vždycky v tom hraje roli pouze vaše hlava a vy.

Chtěj to sám

Každou změnu, kterou ve svém životě prožijete, musíte chtít sami a musí vycházet z vás. Pokud vás někdo bude nutit “zhubni”, “běhej”, “nejez to”, pak to vydržíte ten okamžik, kdy vám to někdo řekne a za rohem stejně si vezmete nanuka a zapijete to kolou. Všechno musí vycházet z vás. Jestliže si sami najdete důvod, proč zhubnout – je jich desítky, pak máte napůl vyhráno.

Změnili jste se vnitřně a teď je třeba už uvažovat jako člověk, který v budoucnu chcete být. Chcete mít lepší figuru? Přidejte pohyb do vašeho dne – schody místo výtahu, nákup pěšky, vystoupit o zastávku dříve, změňte pomalu svůj jídelníček – omezte cukry, jezte více zeleniny a ovoce, užívejte si každý den s novým myšlením. Radujte se.

Nezajímej se o pohledy ostatních

Každý, ať si hledí svého. Nesuďme lidi podle toho, jak vypadají a to platí i směrem k vám. Nebojte se si obout boty a vyrazit na procházku nebo lehčí běh. Nebudete na to ze začátku stačit? Nevadí. Časem to půjde. Časem uvidíte i výsledky v podobě velkého oblečení nebo lepší fyzičky při chůzi. Hlavní je vytrvat, vydržte měsíc a pak vás to bude bavit.

Nic si nedělejte z řečí, které můžete slyšet kolem nebo když si o vás budou povídat. Kašlete na ně. Vy se snažíte něco dělat a proto o vás mluví, hlavně se nenechejte urazit, pokud se o to někdo bude snažit. Za několik dní už bude tiše závidět a to za tu námahu teď stojí, ne?

Kupuj, co můžeš jíst

Pro jídlo platí jednoduché pravidlo. Kupuj jen to, co chceš jíst. Pokud jste změnili svou mysl, pak věřím, že to aplikujete i na jídlo. Ne nadarmo se říká, že trénink je ze 70% o stravě. Kupujte domů, jen to, co se vztahuje k vašemu cíli. Pro návštěvy nekupujte nic zvláštního, protože to pak budete muset dojídat vy. Zkuste připravit něco zábavného, ale zdravého.

Pro stravování je dobré se naučit říkat, že nejste na dietě, ale změnili jste životní styl. Změna životního stylu to opravdu je a pokud chcete přestat se změnou až budete na konci vašeho cíle a poté se vrátit zpět do dob, kdy jste trpěli, pak věřte, že si to ještě rozmyslíte. Nový životní styl založený na skutečném jídle, které dodává energii, vám bude dobíjet baterky a budete se cítit mnohem lépe. Taková změna musí být nejlépe trvalá, jinak časem budete zase začínat od začátku, ale to už půjde hůře…

Začni chůzi

Pohyb je velmi důležitý nejen pro hubnutí, ale pro život jako takový. Dopřeje mozku odpočinek a doslova ho nabije. Dostanete inspiraci, získáte nový pohled na váš život. Nevynechávejte pohyb. Co je pohyb?

Všechno. Procházka v parku, blbnutí se psem na zahradě, kolečkové brusle, plavání. A spoustu dalších činností, které můžete dělat. Rozhodně se nebojte o stereotypní nudu. Začněte třeba chůzi a ono to půjde. Na začátek nepotřebujete vědět nic o tepových frekvencích a nic jako sporttester nepotřebujete, prostě jen jděte a jděte.

Když aplikujete tyto čtyři jednoduché věci, jste na dobré cestě za vaši postavou, kterou chcete. Nehledejte rychlá řešení, neexistují, jsou nebezpečná nebo dočasná. Za současnou postavu taky nemůže jeden měsíc, ale systematické nicnedělání a jedení sladkostí a hotových jídel…

Image by pakorn

Leave a Comment: