Co si můžete vzít od Ládi Hrušky

Co nás může naučit Láďa Hruška pro přípravu jídel?

Fenomén Láďa Hruška zřejmě neminul ani vás (ani mě). Víte, co si z jeho přístupů, receptů můžete přenést do svého života či vaření? Možná budete překvapeni.

Více kuřecích kůžiček do jídelníčku? Ne. Je celkem jedno, zda-li jej obdivujete či nenávidíte, oba tábory si mohou odnést následující body do své přípravy jídel.

Pozn. Některé recepty od Ládi Hrušky mohou být lehce rizikové pro zdraví, ale o posuzování zdravotní stránky či gastro náročnosti v tomto článku nejde…

Vařte si doma a ušetřete

Láďa ukazuje, jak si může každý uvařit doma jídlo. Není to nic nového, ale přesto spousta lidí, kupuje hotovky nebo jí mimo domov třeba i jídlo pochybné kvality či původu.

Vaření doma nemusí být nic náročného a zvládne jej každý (i nekuchař jako třeba je Láďa).

Otázka peněz je jasná. Nemusíte chodit na dřeň jako Hruška a vařit za tři koruny pro celou rodinu, ale rozdíl mezi hotovým jídlem a tím vařeným doma je v desítkách či stovkách procent a to se počítá. Další tipy jak ušetřit a stále jít cestou ke zdraví

Používejte pár surovin

Láďovy recepty nejsou nijak náročné na suroviny. Buď co dům dal nebo rychlý nákup. Hodně receptů i od slavnějších kuchařů používá pro své recepty pár surovin. Někteří se řídí i magickým počtem pět surovin na recept.

A tím se můžete řídit také. Pokud nemáte čas ani chuť všechno opracovávat, pracujte s pár surovinami a bude to fungovat.

Dělejte jednoduché jídla

Pokud si nechcete znechutit vaření, pak to dělejte jednoduše á la Láďa Hruška. Do pár minut, do pár korun, minimum kuchařského umění.

Nepotřebujete většinou žádné speciální nádobí či kuchyňské přístroje.

Zkoušejte nové věci jinak

Možná už vás nudí stále stejná kombinace jídla. Zkuste vyměnit jednu surovinu za jinou nebo jednu přidejte. Uvařte místo usmažte. Láďa někdy udělá sice ve svém receptu kočkopsa – špagetová pizza…, ale zkouší nové věci.

Zkoušejte také a nemusíte míchat dvě jídla takto brutálně jako on, ale objevujte své obzory. Myslíte si, že by jinak vznikla kombinace čokoláda + chilli, která je celkem populární. Objevte tu svou.

Rekapitulace

Takže vařte si klidně sami doma, protože to nemusí být těžké, když budete používat pár surovin v jednoduchých pokrmech a ještě ušetříte oproti nákupu hotového jídla v obchodě a budete vědět, co jíte.

Jak se díváte na recepty Ládi vy? Zkoušeli jste nějaký? Aplikujete tyto principy do svého vaření? Nebo už jste je použili?

Leave a Comment: