Animal Flex – podvod nebo placebo? Recenze kloubní výživy

Několik měsíců jsem řešil závažný problém – bolest ramen, která znemožňovala jakoukoliv práci na něm v rámci tréninku v posilovně, ale bolelo to i při běžných činnostech nebo jízdě na kole.

Od kamaráda jsem dostal tip na kloubní výživu Animal Flex, která mu prý pomáhá. Jsem vždycky skeptický ohledně prášků a doplňků. Většinou to jsou vyhozené peníze nebo předražená moč. Sázím většinou jen na stravu a ono to vše nějak dopadne. Bolest ramen žádná strava nevyřešila, byl třeba zásah z venku.

Za celou dobu cvičení jsem neužíval žádnou kloubní výživu ani BCAA nebo další podpůrné látky pro regeneraci, což zpětně hodnotím jako chybu. Jenže už to nevrátím.

Objednání kloubní výživy

Po poradě s kamarádem jsem ještě věnoval několik hodin zkoumání přípravku na internetu. Většinou opravdu produkt chválili a tak jsem se rozhodl investovat do dvou balení Animal Flex.

Zděsil jsem se i množství sedmi tablet, které mám konzumovat. Plná hrst prášků…

Animal flex a několik dávek - dávka je jeden balíček

Animal flex a několik dávek – dávka je jeden balíček

Hned po doručení jsem začal výživu užívat a za pár dnů mě opravdu ramena přestala bolet. Cítil jsem, že klouby jsou zdravější a svěžejší než předtím. Lépe se mi běhalo, trénovalo i kopalo při tréninku MMA. Všechno bylo fajn.

Zarazila mě informace psaná anglicky na víku výživy ve smyslu, že některé látky mohou být zakázány či považovány jako doping…

Co je Animal Flex

​Animal Flex obsahuje nezbytné složky pro výživu Vašich kloubů, šlach, vazů a dalších pojiv. Pečujte pomocí jeho glukosaminu, MSM, chondroitin sulfátů a dalších složek o své tělo.

Vaziva a chrupavky jsou totiž podstatnou a nezanedbatelnou součástí Vašeho těla a nejen je je potřeba chránit před opotřebením a deformací, které si můžete způsobit třeba svými intenzivními tréninky.

Dopřejte svým kloubům, šlachám a vazům výživovou kúru Animal Flex – již zmíněná kombinace látek vyživí Vaše chrupavky a vazy; lubrikační komplex se lněným olejem a známou kyselinou hyaluronovou účinně promaže a ochrání Vaše klouby; komplex zázvor, kurkumin, boswelia, quercetin a bromelain podpoří snížení bolestivosti a přidány jsou také vitamíny a minerály pro zpevnění Vašich kostí.

Animal Flex má v jednom balení 44 již sestavených balíčků, každý představuje jednu porci té nejlepší vyvážené výživy pro Vaše tělo! Animal Flex byl roku 2006 a 2007 oceněn na Bodybuiding.com jako nejlepší přípravek na klouby. již přesně nadávkován v balíčcích extrémně posiluje a zlepšuje výživu pojiv – vazů, kloubů a šlach roku 2006 a 2007 získal ocenění SUPLEMENT AWARDS na Bodybuilding.com, 1. místo mezi všemi výrobky jeho typu

Složení

Složení

Co říkají o Animal Flex ostatní?

"​Zatim top produkt, po par mesicich jsem zrejme nasel ani ne lek, ani masticku, ale nakonec doplnek stravy v podobe vyzivy na kosti a klouby... mel jsem vazne problemy se zapestim, pri cviceni to bylo velmi omezujici... bolesti ustoupily po 7 dnech i bez prestavky od cviceni."

"Nejlepsi doplnek na ktery jsem narazil. Jiste vsichni potrebujeme protein, kreatin, glutamin, multivitaminy atd ale zaklad je trenovat bez bolesti. FLEX mi s tim pomohl."

Přečtěte si i další zkušenosti od lidí tady.​

Verdikt a pocity po použivání Animal Flex

Po 88 dnech (2 x 44 dávek) jsem na ramena úplně zapomněl a teď se snažím dohánět to, co jsem nemohl předtím dělat. Pohyb už je opravdu radostí a vědomí, že si nic ještě více neodděláváte je určitě fajn. Jízda na kole nebo běh už končí z důvodů kondice a ne z důvodu neúnosné bolesti. Plavání zřejmě problém již také nebude.

Kdybych mohl vrátit čas, začnu řešit kloubní věci preventivně než věc nastane. Pokud cvičíte třeba i ve věku pod dvacet, je úvaha o nějaké kloubní výživě nutná. Mi je sice 21 let, ale už jsem ji taky potřeboval a to necvičím příliš dlouho, ale svou daň si to už vzalo.

Investujte 1200 – 1500 do prevence. Kloubní výživa je určitě lepší investice než protein. Svaly jsou fajn, ale klouby jsou pro pohyb to důležitější.

Máte zkušenosti s Animal Flexem? Pomohl? Zkoušeli jste jinou kloubní výživu?

Leave a Comment:

8 comments
Luděk says 31.7.2013

7 tablet?to se mi zdá docela dost.To je skoro místo snídaně. Já užívám colavital a nedám na něj dopustit. Stačí jedna kostka denně. Balení vydrží na deset týdnů.

Reply
  Jana Tomanová says 2.8.2013

  Zas tak bych to nehrotil 🙂 Snídani to nenahradí, já to snad ani v žaludku necítil, ale někdo s tím mít problém může.

  Reply
Radek says 4.9.2013

Já jsem taky spokojený s colavitalem. Na trhu poměrně novinka, ale rychle jdou cítit účinky.

Reply
Vítek says 24.11.2013

Užívám jako Luděk colavital, je to přírodní a bez chemie.

Reply
Petr says 28.1.2014

Tak jsem vyzkoušel ten Colavital, a jak dobrý ! Užívám cca 1,5 měsíce a uznávám, že nejen koleno přestalo bolet ale i šlachy. Jo a super je, že si ho mohu nechat rozpustit v puse. Takže chlapci díky 😉

Reply
Mirek says 14.12.2014

v pondeli ma prijit Animal Flex, tak jsem moc zvedavy na ucinky.

Reply
  Mirek says 15.1.2015

  Po neustálých problémech s klouby a užíváním všelijakých preparátů,jsem vyzkoušel Animal flex a světe div se žádný změny!!!
  S polykal jsem celé balení 44dnu (pořádná porce prášků) a sem akorád nasrrr…nic nic nic!!!
  Stále se potykám s bolestmi kloubu.
  Pro mě je toto placebo a možná bych se divil,co se v těch hromadě prášku vlastně skrývá.Přeji hezký den.

  Reply
   Libor says 20.4.2015

   Možná bys měl navštívit lékaře v tom případě, jestli ta bolest trvá delší dobu..

   Reply
Add Your Reply