4 jednoduché tipy (nejen) pro hubnutí

Hubnutí, jak zhubnout, hubneme bez námahy…. Spoustu slov, ale málo činností, které nás vedou k lepší postavě. Našel jsem 4 jednoduché kroky, které vám pomohou.

Ztráta kilogramů nemusí být tak těžká, jak se zdá. Přejděte od novoročních předsevzetí k realitě a odhoďte své břicho a hroší kůži.

 1. Najděte vašeho nepřítele a přítele

Nehledejte na vašem Facebooku nebo nepátrejte ve vzpomínkách, hledejte jej ve vašem jídelníčku. Pokud jíte zdravě a stále ne a ne zhubnout, zkuste zapátrat, jestli není vaší reakční látkou pšenice a výrobky z ní jako chléb nebo třeba mléko a mléčné výrobky. Tyto látky bývají často příčinou „zaseklého“ hubnutí. Nebo třeba jen jíte mnoho cukrů ve vaši stravě.

Přítele už hledáte hůř, ale jistotou je zelený čaj. Ten pomáhá každému. Ale určitě pomáhají ořechy, burákové máslo, celozrnné pečivo, vejce.

2. Běžte do konce svých sil

Účinky intervalového tréninku jsou znatelně lepší než účinky běhání při jednom tempu. O polovinu méně času potřebujete pro stejný výsledek. Navíc intervalovým tréninkem si ponecháváte svaly a neriskujete svalový úbytek jako při konstantním tréninku, třeba hodinovém běhání nebo jízdě na kole.

Běžte tak v tréninku do kolen. Intervalový trénink zařaďte klidně jen jednou do týdne, ale dejte si pořádně do těla a pak samozřejmě odpočívejte.

3. Stop zpracovaným potravinám. Jděte ke zdroji

Každé zpracování jídla ubírá drahokamy z dané suroviny, kterými můžou být bílkoviny, které potřebujete pro budování svalstva nebo třeba vitamíny pro celkové zdraví organismu. Rovněž průmyslové potraviny často naberou po cestě mnoho zbytečných kalorií, a ty přijímat v době hubnutí nechcete.

4. Nastavte si cíle. Pozitivní

Vezměte tužku papír, sejměte si svoje míry a váhu, udělejte fotku. Do sloupce vedle sepište váš cíl – hodnoty, které chcete za tři měsíce. Pomozte si pozitivním cílem – kupte si tričko v menší velikosti a snažte se během hubnoucího období do něho padnout. Není to dobrá motivace? Proč skladovat nové pěkné tričko bez užívání ve skříni?

Samozřejmě tyto čtyři kroky nejsou jediné pro váš úspěch, ale pomohou. Je nutné dbát na správný režim jak pitní tak stravovací, dostatek spánku a celkové pohody.

Pro více tipů, jak zhubnout, o cvičení či motivaci se staňte fanouškem na Facebooku.

Znali jste tyto tipy před přečtením článku?

Leave a Comment: