• You are here:
  • Home »
  • Hubnutí »

Za hubnutí může vaše změna životního stylu, ne předražené doplňky stravy

“Já jsem zhubnul xx kg, byl bez energie, všechno mě bolelo, ale začal jsem jíst toto a tamto a všechno přestalo a cítím se skvěle a hubnu dále” Nějakou podobnou větu jste určitě již slyšeli, když vám někdo vnucoval doplňky stravy, bez kterých NEMŮŽETE zhubnout a váš život vlastně bude celkově špatný. Přitom hubnutí je o vás, ne o čajích na hubnutí nebo speciální výživy za tři tisíce.

Možná jste si sami vyzkoušeli nějaký hubnoucí koktejl, možná do vás někdo verboval předraženou výživu třeba H….life a možná vám doplnil i svůj příběh o tom, jak jsou ty produkty pohádkově báječné. Nevěřte ani tak tomu, co říkají, zhubnout mohli, což vám dokáží obrázky PŘED a PO a doplní nějakým smutným příběhem z jejich života, ale zhubli kvůli změně stravy a jídelníčku, ne kvůli kašičkám z prášku, kdy vás jedna porce “kvalitní” snídaně se xxx počtem živin na 40Kč (prý to je stejně levné).

Když už se někdo odhodlá investovat peníze do podobných doplňků stravy, změní pravděpodobně i životní styl – začne se více hýbat, jinak jíst a jíst něco jiného. Tyto tři věci jsou přitom hlavním (možná i jediným) motorem hubnutí, doplňky jsou spíše placebo. (Jak zhubnout 20 kg?)

Samotná změna stravy vám zajistí nárůst energie, zlepšení nálady i kondice a ještě budete hubnout. A nepotřebujete investovat do čtyřicetikorunové snídaně z prášku a podobných doplňků v průběhu celého dne. Napíšu teď tajemství, které může zničit byznys těmto šarlatánům, kteří jedou na těžkých provizích a nebojí se použít těžké zbraně, aby vás donutili něco koupit. Podobné koktejly či nápoje si můžete dělat z běžně dostupných proteinových prášků, kde vás porce vyjde třeba na 10 Kč. Pokud chcete mít práškovou snídani tedy… Ten zázračný nápoj není nic jiného než proteinový prášek s něčím navíc (to něco navíc najdete, ale všude a opravdu nevěřím, že v kvalitní stravě člověk nezíská živiny potřebné pro správný chod těla, ale číslo 114 živin zní fajn, ne?)

Ale oni s tím mají výsledky…

Můžete namítnout, že mají v boji s nadváhou výsledky. Prolistují před vámi katalog s exponáty, ale ty výsledky by ti lidé měli i bez nich, kdyby chtěli. Jejich investice do těchto doplňků mohla být daleko užitečněji použitá na stravu, která by byla úplně totožná pouze bez přípravků. Pokud vás příště někdo osloví s nabídkou výdělků na ulici, bude vám nabízet hubnoucí programy, zbystřete, dostanete akorát pixly s čajem a proteinem na snídani za akční cenu, která je minimálně dvojnásobná se srovnatelným zbožím na normální trhu.

Nebuďme ovce a změňme se sami pomocí stravy. Pokud potřebujete se rozhodnout, jestli zhubnout nebo ne, rozhodněte se o tom sami a ne v přítomnosti pošuků, kteří z vás chtějí vytáhnout akorát peníze.

Investujte do svého zdraví, ale jinak. Kupte si permanentku do fitka, na lekce aerobiku nebo cokoliv máte rádi, kupte si čerstvé jídlo a kila půjdou dolů také. Jde o to jen si uvěřit. Nepotřebujete “zázraky”, potřebujete víru v sebe sama. Dokázal jsem to taky, vy nejste jiní. Jen to zkuste, sami bez sluníčkových lidí, kteří chtějí vaše dobro peníze.

PS: Kdosi mě zastavil na ulici a ptal se mě, zda-li jsem spokojený s práci, platem, odpověděl jsem jo, dostal jsem poukaz na měření zdarma (využil jsem a výsledky mě potěšily), pak jsem se zvědavosti chtěl zjistit ten svět uvnitř. Nezajímaly mě peníze, ale pomoc lidem v hubnutí. Jenže celá “porada” se točila o tom, kolik peněz si člověk může vydělat, ale málokdo mluvil o tom, zda-li klient byl skutečně spokojen… Odešel jsem s divným pocitem v břichu po vypití ochutnávky produktu. Zůstávám na svém “obyčejném a nudném” proteinu a budu se dále zajímat o pocity lidí prostřednictvím tohoto blogu či poradny, peníze nejsou mým motorem. Peníze jsou motorem těch druhých…

Leave a Comment: