3 důvody, které zničí váš zájem o cvičení

Každý býval začátečníkem, ať už dělá člověk cokoliv. Cvičení či posilování je to stejné. V období nevědomosti se snažíme chytat informace odevšud a věřit každému zkušenějšímu týpkovi z posilky. Na počátku si vysníte six pack a pořádný bicepsy, ale po měsíci končíte a vaše sny jsou pouze jen sny. Co zabíjí vaše počáteční nadšení? Mám tu pro vás tři důvody, které si myslíte, že ve skutečnosti dělají opak.

1. Mluvím o tom všude

Je dobré dát najevo, že děláte něco pro své zdraví. Stačí však, že se o tom zmíníte, popř. přetáhnete na stejnou stranu svého kolegu nebo se vás někdo zeptá.

Chybou je, že o tom mluvíte hodiny a hledáte info jako blázen. Vytahujete při obyčejných kamarádských posezeních informace, které jsou pro ostatní nudné a i pro vás jako začátečníka nepotřebné. Nepotřebujete vědět kolik má sval hlav. Stejně vám to nic neřekne. Stačí vám vědět, jak to dělat správně a k čemu je cvik dobrý.

Kdysi jsem o tom taky mluvil s kamarády, ale vždy jsem skončil s posilovnou po pár měsících. Teď si jedu své a když se mě někdo zeptá, tak odpovím. Nic víc. Výsledek? Chodím už rok a půl a je to závislost, co mě táhne do posilovny, ne povinnost.

Zadržte své pocity v sobě, třeba vás to posune dále. Pokud hned vyžvaníte každému, že strašně cvičíte a za měsíc se potkáte a vy už zase necvičíte, budete za truhlíka.

2. Kupuji si Muscle&Fitness

Nemám nic proti tomu časopisu, ale opravdu není nutné jej kupovat, pokud začínáte. Informace jsou na netu všude. Tím, že si to přečtete v M&F ve vlaku, si možná nabudíte své ego, ale nepomůže vám to v posilovně. Motivace je fajn, to nepopírám.

Můžete dělat chyby při provádění cviku, ale na to přijdete sami, když druhý den budete chodit s hlavou na zemi.

Časopis jsem si nikdy nekoupil, ale bratr jo a nikdy nechodil do posilovny programově, ale jen jak chtěl. Číst si o Arnoldově tréninku je pro vás jako začátečníka úplně zbytečné. Musíte nabrat sílu po celém těle, dělat cviky pro zpevnění celého těla a ne se cvičit jako profíci… Začít postupně a pomalu a ne najet na dvoufázový trénink vítěze Olympie.

Zjistíte totiž, že na to nemáte a to ve vás ve finále zabije zájem o posilování. Soupeř jste vy sami, nikdo jiný!

3. Jím kreatin a protein

Procházet webem nebo M&F je jako za trest. Všude reklamy na kreatiny a proteiny. Začátečník tomu podlehne a koupí si to, protože “nárůst síly a objemu o 200%”.

O tom cvičení není, aspoň ne to začátečnické. Nepotřebujete nic jiného než správně jíst. “Pevné” jídlo vám ve finále tvoří svalovou hmotu, ne kreatiny. A suplementy pouze suplují stravu. Ze školy víme, že supl většinou stál za nic a nenaučil nic…

Ušetřete peníze a kupte si čerstvé jídlo, které pomůže a budete se cítět mnohem lépe než z prášků z krabice. Pokud milujete práškovou chuť, po které se může udělat lehce nevolno, pak do toho.

Ještě jsem se neodhodlal ke koupi něčeho z této dvojice, nemám nic proti jejich užívání, ale rozhodně to není to po čem by měl sáhnout zelenáč.

Možná za současný stav síly a objemu mé osoby může absence tohoto bodu, ale je mi to jedno. Cítím, že se zlepšuji i tak.

Říkáte si, že to nejsou důvody, které zabily váš zájem o posilování? Opravdu? Co to tedy bylo?

Leave a Comment: