• You are here:
  • Home »
  • Hubnutí »

10 vět a výmluv, které vás drží stále dole a neměníte se

Pro jakýkoliv úspěch v životě, je důležité myšlení. Myšlení je síla, která cíle zdolává, ale i ta, která jich nedosahuje. Záleží jen na vašem nastavení. Platí to i pro zdraví. Často jsou to nebezpečné věty, které si sami říkáme a ty nás odhání od lepšího pocitu či vysněné ztráty kil. Neříkejte si tyto věty.

Nemůžu/nemám na to

Možná nezaběhnete 3 km, možná neuděláte přítah, možná neuděláte 50 kliků. Slovo “nemůžu/nemám na to” si říkáte ze strachu a měli byste jej vypustit nebo změnit na “můžu/dám to”. Nesoustřeďte se na věci, co nezvládnete, ale stavějte základy na tom, co umíte.

To není moje chyba

Vezměte zodpovědnost za všechny činy a věci, které jsou pod vaší kontrolou. Neviňte kolegy z práce, že přinesli zákusky, jíst jste je nemuseli. Přiznejte si chybu a snažte se ji opravit nebo změnit to.

Nevím, co mám dělat

Spousta lidí jednoduše řekne: Nevím, co mám dělat. Ano, může to být pravda, ale minimálně budou vědět, že jí špatné jídlo nebo se nehýbou zrovna příkladně. Už jen tyto dva fakty jsou rozhodující. I když nevím nic, vím, že ty chipsy s kolou asi nebudou ideální. Dělejte, co víte, zeptejte se těch, co ví, použijte internet a aplikujte všechno do vašeho života.
Pro snadnější začátek můžete začít nákupem nebo zkusit si běhání od nuly.

Udělej to za mě

Není to věta, že by někdo měl cvičit za někoho, ale spíše “ručičková” metoda. Člověk stále musí mít vedle sebe člověka, kterého může vinit ze svých neúspěchu, dát mu veškerou zodpovědnost. Neudělá jediný krok bez trenéra. Nikdy se nic nenaučí. Pokud jste tento případ, zeptejte se trenéra či vašeho dietologa na to, co vás zajímá, ať vás vzdělá a vy už pak můžete jednat sami bez vodění za ruku. Vezměte si iniciativu a udělejte změnu.

Nemám rád zdravé jídlo/cvičení

Unáhlený závěr, který řekne někdo, kdo se nesnažil pochopit, co je zdravé jídlo nebo cvičení. Kdo si vzal nějaký obecný názor, že je to mučírna a jedení zrní. Není tomu tak! Každý má rád nějaký pohyb/cvičení i zdravé jídlo.

Zasloužím si to

Těžký den v práci a snažíte se zhubnout. Řekli jste si někdy, že si zasloužíte ten zákusek nebo vynechat cvičení? I to je pro vás nebezpečné. Je to však běžné mezi lidmi s nadváhou a právě asi příčinou, proč jste se dostali na současnou váhu. Nahraďte tento druh odměny jiným, který neubírá nic z vašich cíle nebo zdraví.

Nepatřím do posilovny

Máte strach z výsměchu osvalených borců v posilovně? Máte strach, že se vám budou smát kamarádi, že jste vynechali dneska hraní hry? Je čas nechat tuto úzkost odejít a soustředit se na to, co potřebujete. Pokud se někdo vám bude vysmívat, je to pouze znak jejich nejistoty a nemá to nic s vámi.

To nefunguje

Je pravděpodobné, že se výsledky, které očekáváte, nedostaví tak rychle. To je běžné v cílech za novou postavou. Pokud vidíte, že to “nefunguje”, vzdáváte to. Ale je to jinak. Vynechme teď váš vzhled, tam to nebude třeba opravdu vidět, ale soustřeďte se na to, jak se cítíte teď. Máte více energie? Jste zdravější? Pokud ano, funguje to. Stavějte na tom.

Končím

Nikdy nekončete… vezměte si pauzu, popřemýšlejte nad tím, co jste udělali špatně a začněte správně.

Nepotřebuji pomoc

Někteří lidé ví všechno a nepotřebují pomoc. Jejich progres však není až tak zřejmý. Pokud jste na tom podobně, je čas zvážit, jestli to není vaše ego, co vás brzdí. Pokud se nechcete ztrapnit před lidmi, najděte si to na netu. Na internetu seženete hodně informací, které pomohou.

Jestli jste se našli v nějaké z vět, pak jste našli zřejmě příčinu vašeho neúspěchu. Nevzdávejte to a zkuste to změnit a ono to půjde.

Leave a Comment: