• You are here:
  • Home »
  • Hubnutí »
Na začátku a po roce a půl

Můj příběh ve zkratce – dva roky na cestě a jak to všechno začalo

Dlouho jsem zvažoval, jestli se podělit o svůj příběh a o to, co jsem zažil za poslední dva roky. Nakonec jsem se rozhodl podělit, protože není důvod to odkládat. Nechť je můj příběh motivací, inspirací nebo čímkoliv jiným na vaši cestě.

Pojmu to velice krátce, detaily popíšu určitě v jiných článcích či jinou formou než na blogu. Takže nečekejte žádný příběh krok za krokem, ale spíše takový nadhled nad posledními 30 měsíci.

Na svém příkladu chci ukázat, že každý se může změnit, pokud k tomu bude mít nějaký důvod nebo bude jen chtít. Hodně mě celá proměna posílila a změnila charakterově i lidsky. Byl jsem kluk, který seděl u počítače (stále tam sedím, ale všechno je trochu jinak) a tělocvik pro něj nebyl oblíbený, protože šplhání atp.

V roce 2011 jsem se začal měnit. S novým rokem jsem si začal chystat svačiny do školy a po pár týdnech jsem to vzal hopem a vyházel jsem z jídelníčku věci, které tam nepatří… Začal jsem běhat a bylo všechno hodně rychlé.

20 kilo za čtyři měsíce

Jednoduché kroky mohou vyvolat obrovské změny. A kroky vykonané dnes jsou investici do budoucna. Nečekejte nikdy na plody ještě ten den, plody sklidíte až za pár dnů, týdnů.

Všechno se začalo měnit. Byl jsem plný energie, byl v životní formě (a pořád tu životní formu posouvám každým týdnem nového života). Bylo to strašně fajn. Ze 106 kg (duben) jsem na konci prázdnin měl “pouze” 85kg. (o tomto principu více v článku)

Období útlumu

Když se přestane, je to špatný. Proto jsem se z období po úbytku 20kg velmi poučil. Přibral jsem zlenivěním zpět polovinu. Nálada byla špatná a vracel jsem se ke stavu jako předtím. Jenže jsem si vzpomněl, že to tak vlastně nechci. Chci být zase spokojený, plný energie a stanovil jsem si novou metu a cíle.

Do posilovny a nové info

Začal jsem v roce 2012 uplatňovat nová pravidla pro svůj jídelníček i trénink. Všechno se zase napravilo hned na váhu okolo 85 kg. Adaptoval jsem nové jídla, nové cviky a začal se vzdělávat o věcech s fitness a výživě. Začal jsem to úplně milovat a stal jsem se závislým na tomto světě. Sbíral info a motivaci z FB stránek a bylo to super.

Celý rok až do teď je v podstatě totéž. Cvičení, běh, kolo, sem tam něco jiného. Zkoušení nových přístupů k tréninků i ke stravě. Všechno je fajn a jsem rád, že jsem se tehdy rozhodl udělat něco jinak. Miluji změny i experimentování.

V době psaní článku jsem dva a půl roku (včetně těch pár měsíců útlumu) jinde, v jiném těle a rozhodl jsem se motivovat všechny k jakékoliv životní změně (tímto článkem či blogem celkově). Opravdu stačí málo k tomu, aby se váš život proměnil. Neházejte si klacky pod nohy, že neuspějete. Minimálně se poučíte.

12 letý…

Nejlepší věci se vždy rodí po velkém úsilí. Myslím, že jsem se pro svou proměnu udělal hodně (mohl ještě více, ale…). Začal z mrtvého metabolismu a vystřelil se na hodnotu kolem 2200 kcal v klidovém režimu, což je téměř sen každého člověka, mít rychlý metabolismus. Potěšila mě i zpráva o stavu metabolismu, který je v kondici jako bych měl dvanáct let. Myslím, že ani ve dvanácti jsem takovou hodnotu určitě nevykazoval.

Vím, že jsem mohl udělat víc, že jinde jsou lidé, kteří toho dosáhli za polovinu, ale to mi je jedno. Každý jsme trošku jiný…

Změna životního stylu mi přinesla strašně moc věcí a z velké části pozitivních, ale o tom zase jindy. Jeden o těch pozitivních přínosech změny životního stylu.

Nezapomeňte nikdy na to, že vaše tělo je jediné místo, kde budete muset žít. Pečujte o něj takto.

Leave a Comment: