• You are here:
  • Home »
  • Hubnutí »
knihy o zdraví a hubnutí

Hledáte knihy o zdraví? Přečtěte si tyto. (Ta první vás bude šokovat)

Literatury o zdraví, zdravém životním stylu, cvičení a stravování je na trhu nepřeberné množství. Pokud nevíte, kterou zajímavou a neobvyklou knížku si koupit, vyzkoušejte některou z následujících. Tyto knihy určitě stojí za povšimnutí.

More...

Čtyřhodinové tělo (Timothy Ferris)

Zcela unikátní kniha přináší tipy a triky, jak zlepšit svou fyzickou kondici, vzhled, sexuální prožitky, zhubnout a změnit se v téměř nového člověka. Je to neobvyklý návod, který popírá tradiční metody hubnutí a cvičení, mnohdy příliš náročné na to, aby je běžný člověk zvládl dodržovat při běžném pracovním vytížení.

čtyřhodinové tělo - ferriss

čtyřhodinové tělo - ferriss

Dílo sumarizuje poznatky mnoha sportovců, lékařů a výsledky osobních experimentů a uvidíte, že vám rozum zůstane stát. Autor hledal odpověď na otázku, jak dosáhnout zdokonalování lidského těla s co nejmenším úsilím.

V knize najdete odpovědi jak pro muže, tak pro ženy. Uvidíte okamžité výsledky, které vás přimějí pokračovat, a to bez velké námahy. Chcete se dozvědět, jak zvítězit nad genetikou a dokázat téměř nemožné?

Pak se začtěte do této jedinečné knihy. Přečtete si například, jak spát jen pár hodin denně a přitom se cítit odpočatí, jak nabrat svalstvo bez steroidů, jak odvrátit trvalé následky poranění, jak zhubnout bez cvičení a mnoho dalšího.

Dobře živeni (Melissa Joulwan)

Dobře živeni

Dobře živeni

Jde o jednu z nejoblíbenějších paleo kuchařek na světě, napsanou vtipným a svižným stylem. Kniha se stala bestsellerem pro všechny lidi, kteří rádi jedí, a také pro moderní kuchaře. Přináší mnoho inspirace pro zastánce paleo stravy, kteří si chtějí dopřát mnoho chuti a zároveň strávit v kuchyni přípravou co nejméně času.

Vybrat si můžete ze 115 jídel připravených dle všech paleo zásad. Překvapí vás svou rozmanitostí a nápaditostí. Pokud jste doteď váhali, zda je pro vás tato strava vhodná, po vyzkoušení receptů z této kuchařky už váhat nebudete. Uděláte mnoho pro svou vitalitu a navíc si pochutnáte.

Život bez pšenice (William Davis)

Autorem knihy je americký kardiolog William Davis. Přišel s teorií, že příčinou epidemie obezity není tuk ani cukr, nýbrž pšenice. Své tvrzení podkládá klinickými výzkumy a studiemi.

Život bez pšenice - Davis

Život bez pšenice - Davis

Základem byl experiment, kdy naordinoval mnoha svým pacientům život bez této obiloviny. Tito lidé snadněji hubli, byli méně nemocní a neměli sklony k cukrovce.

V knize rozebírá historii pšenice v lidském jídelníčku a odhaluje pravdu o ní. Podle jeho teorie se postupem času stala tato obilovina nutričně ochuzenou, ale zároveň všudypřítomnou. Dokáže zvedat krevní cukr markantněji, než to dělá cukr sám o sobě. Konzumace pšenice vede k jakési závislosti, která má na svědomí přejídání, častý hlad a únavu.

V knize najdete nejen argumenty pro odstranění pšenice z jídelníčku, ale také návod, jak to provést a jak se nového jídelníčku držet.

Zhubněte jednou provždy (Antónia Mačingová)

Zhubněte jednou provždy - Mačingová

Zhubněte jednou provždy - Mačingová

„Najezte se do štíhlosti“, to je motto tohoto bestselleru. Autorka zastává názor, že není třeba hladovět, naopak, hladovění je pro nás nežádoucí. Jde totiž především o to, co a jak jíme. Každé sousto, které přijmeme, nás určitým způsobem ovlivní, rozhoduje o našem zdraví, vzhledu i psychice.

Kniha odbourává mýtus, že zhubnout se dá pouze snížením množství stravy, kterou přijímáme. Klíčem není jíst málo, ale správně, pak si můžeme dobrého jídla dopřát do sytosti. Hladovění k dlouhodobým výsledkům nebo spokojenosti nevede. I když si jídlo patřičně vychutnáme, můžeme dosáhnout postavy našich snů.

V knize se dočteme, jak se jídlo může stát naším lékem. Jejím volným pokračování je pak kniha Harmonie zdraví, krásy a vitality.

Zázračná detoxikace (Robert S. Morse)

Zázračná detoxikace

Zázračná detoxikace

Pokud uvažujete o detoxikaci, je tato kniha určená přímo pro vás. Dozvíte se, jak zbavit tělo toxinů, které se do našeho těla dostávají každý den a ničí lidské zdraví. Kniha je abecedou detoxikace a odpovídá na mnohé otázky. Popisuje, jak posílit buněčnou regeneraci a zdraví celkově. Najdete zde odpovědi na otázky proč a jak detoxikovat, jaké výsledky lze očekávat a s čím se můžeme během očisty těla setkat. Základem jsou byliny vhodné pro detoxikaci a také syrová strava.

Kniha předkládá účinnou detoxikační dietu, kterou lze skloubit s běžným životem i prací. Obsahuje také užitečné seznamy bylin, recepty a zajímavé odkazy.

Ovládněte svůj metabolismus (Jillian Michaels, Mariska van Aalst)

Ovládněte svůj metabolismus - Jillian MIchaels

Ovládněte svůj metabolismus - Jillian MIchaels

Autorkou knihy je uznávaná odbornice na wellness a zdraví, Jillian Michales. Mnoho lidí bojuje proti nadváze a špatné kondici nevhodnými způsoby, které nikdy nemohou vést k úspěchu.

Kniha vám pomůže se těchto metod vyvarovat a přináší plán pro hubnutí podle autorčiných zkušeností a odborníků na metabolismus. Špatnými metodami totiž můžeme poškozovat náš endokrinní systém. Jillian Michales je autorkou třífázového plánu k upravení metabolismu, který působí správně na hormonální systém.

Základem je zařazení prospěšných potravin do jídelníčku a vyloučení těch škodlivých. Kniha nabízí mnoho užitečných informací včetně receptů, nákupních seznamů, tabulek s hodnotami hormonů, tipů jak získat více energie nebo jak se správně najíst mimo domov.

Fit pro život znamená zdravý(á) a štíhlý(á) (Harvey Diamond)

Fit pro život znamená zdravý(á) a štíhlý(á)

Fit pro život znamená zdravý(á) a štíhlý(á)

Kniha přináší návod na to, jak shodit nadbytečná kila a žít zdravě. Klíčem je jíst méně mrtvého jídla. Dočtete se co je mrtvé jídlo a jak jej můžeme správně nahradit.

Nejde o dietu, ale o celkový životní pohled na stravování, díky kterému lze docílit lepšího zdraví a dlouhověkosti. Při této stravě nebudete ochuzeni o požitek z jídla, nebudete muset kontrolovat kalorické tabulky ani jíst žádné náhražky.

Je to životní cesta, na kterou když se vydáte, pocítíte nárůst energie a celkově se budete cítit lépe. S tím souvisí i úprava váhy a zlepšení kondice. Kniha vám bude dobrým rádcem a průvodcem.

Svět přírodních antibiotik (Josef Jonáš, Jiří Kuchař)

Svět přírodních antibiotik

Svět přírodních antibiotik

Mnoho rostlin má téměř zázračné schopnosti. Od starověku byly využívány jejich antibiotické účinky, na které se dnes, v době moderních léků, snadno zapomíná.

Jsou to látky působící proti bakteriím, virům nebo plísním. Navíc u nich nehrozí vznik rezistence a celkově posilují imunitu. Kniha Svět přírodních antibiotik je vyčerpávajícím přehledem přírodních zdrojů antibiotických látek, který může být velmi prospěšný a zajímavý.

Dozvíte se, jak se přírodní léčbou zbavit různých problémů, někdy i takových, na které jsou syntetické léky krátké. Najdete zde návody, přehled léčebných indikací, odkazy na jednotlivé rostliny, jejich možné zpracování a úpravy.

Četli jste některou z uvedených knih? Dejte vědět, jak se vám líbila.

Máte tip na vaší oblíbenou knihu? Napište do komentářů!​

Leave a Comment: