9 tipů, jak na okamžitou motivaci pro trénink

Jsou špatný dny, kdy je všechno, tak nějak na nic. Během pár let jsem poznal, jak se rychle dostat zpět na cestu a být okamžitě motivován a připraven pro další trénink i za těch nejhorších podmínek. Zkuste tyto tipy.

Jsem člověk, který se extrémně rychle namotivuje, z minuty na minutu a stačí mi fakt málo. Možná vaše motivace je větší problém, ale dejte šanci mým tipům.

Najdi si svou hudbu

Miluji hudbu a mám ji roztřízenou na několik škatulek – pro trénink, pro psaní, pro motivaci, pro odpočinek, pro pobavení a tak dále. Je jedno na jakou sáhnu, ale hudba mi pomáhá. Když se cítím blbě, hudba mě dostane hned zpátky a to ne jen ohledně motivace a tréninku, ale celkově.

Mějte svůj soundtrack z Rockyho (jako já), pusťte si live z koncertu kapely, kterou zbožňujete (Iron Maiden!!!) nebo si pusťte něco na uklidněnou. Poslední možnost jsem nikdy nedělal před tréninkem, nefunguje.

Článek: O účincích hudby na váš trénink

Měj svůj seznam motivačních videií

Youtube je plný hudby i videií. Podívejte se na pár videií a budete určitě zpátky na trati. U mě to funguje rovněž skvěle. Tuto možnost uplatňuji fakt v období, kdy jsem třeba přetrénovaný nebo se mi nechce do deště nebo mě bolí svaly po tréninku předtím. Pustím si videa s týpkama, kteří to nikdy nevzdávají nebo prostě nějaké jiné a JDU NA TO!

Opět funguje i Rocky…

A filmy jsou taky fajn. Budu se opakovat, ale Rocky je na bezva. Potěší i Warrior, Never Back Down i třeba Kickboxer (mám tyto filmy rád a nevím ani proč)

Projdi si svůj tréninkový deník

Je jedno, jestli elektronický (třeba endomondo) nebo papírový, ale vždy mě povzbudí, když vidím, jak jsem se zlepšil v běhání (tam to jde nejvíce vidět). Časově, ve vzdálenosti, v tempu. Hned máte motivaci, posunout se kousek za vaši hranici.

Určitě si veďte svůj deník!

Koukni na fotky

To u mě moc nefunguje, já vím, jaký jsem byl, vím kolik jsem si toho prošel. Denně nad tím přemýšlím. Fotky nepotřebuji, ale někomu to třeba pomůže v myšlence: “Nechci být zase takový, musím jít běhat/posilovat/jít na trénink čehokoliv…”

Je dobré nést si s sebou v hlavě svůj progres. Vzpomenout si na něj, podívat se na váš vytyčený cíl a jít makat nebo aspoň nejíst ty hranolky s kolou…

Citáty jsou mocné!

Nevím, kde bych dneska byl, kdybych v začátcích nezačal sledovat nějaké fitness stránky na FB, kde byla denně tuna citátů. Jak mě to vždycky nakoplo… Bylo mi jedno (a stále je), co si, kdo myslí o citátech a jejich účinků a jestli to je bullshit nebo není, mě to pomáhalo a pomáhá a vím, že ještě bude. A to je podstatné!

Fitness komunita je hodně poznamenána duševní pohodou a s tím je spojené i takové to záhadno kolem a myslím, že s tímto tipem u vás spíše uspěji, než ne. Vždyť i samotný Arnold je často citovaným a Arnold je přeci náš vzor…

Vzpomeň si na nepřítele

Určitě najdeš ve svém okolí člověka, na kterém vidíš, jak nepřeje tvé změně. Jak závidí tvou dobrou náladu, má blbé kecy o jídle, co jíš a spoustu jiných věcí. Nevíš, proč se toho člověka držíš, ale začínáš jej nenávidět. Přece nepřestaneš! Teď ne! Běž do těch činek jen kvůli tomu dokázat si, že na to máš. Kašli na řeči kolem, ale může to pomoci pro vaši okamžitou motivaci.

Jsi inspirací pro další!

Inspirace pro ostatní!

Inspirace pro ostatní!

Psal jsem to již v článku o motivaci po 50, tím, co děláš a jak vedeš své tělo ke zdraví, jsi třeba vzorem pro jiné. Jsi jejich inspirací. Nepřestávej. Malé děti chtějí být třeba jako ty, ale pak s tím přestanou, protože ty si to udělal taky. Neodkládej trénink, když si najdeš jednou důvod, najdeš si ho i příště.

Potěšilo mě, když mi řekl jeden spolužák, že jsem pro něj inspirací a já zatím nepřestal! Ale ne kvůli němu, ale kvůli sobě. Mám ještě nějakou nevyřízenou práci…

Měj cíl!

Nevyřízenou práci myslím cíl. Práce na vašem těle nebude nikdy u konce. Vždy můžeš být lepším než jsi. Vždy se měj rád a buď rád za to, co jsi dokázal (i ta měsíční výdrž chození do fitka se počítá!) Když ztratíš motivaci, musíš ji nabrat aspoň při uvědomění cíle. Jsi třeba blíž než si myslíš!

Co je tvým cílem?

Dej si tu pauzu, no…

Občas je to fakt třeba. Pro motivaci je občas dobré vypustit úplně i na týden. Tělo se doléčí a po pauze bude úplně nově reagovat a vy budete na nové tréninky super připraveni a motivováni. Pauzy však nedávejte příliš často…

Jaké máte vy fígle na motivaci?

Leave a Comment: