Kouzlo volných dnů a týdnů

“Dej si den volna” je to nejhorší, co může slyšet člověk, který začal chodit do posilovny ze závislosti a ne z povinnosti. I když jste závislí na vaši droze, je třeba si občas ten den volna opravdu vzít. Prospěje to více, než si myslíte.

Jedete si svůj plán, cítíte, jak rostete a všechno je absolutně super. Vaše pocity po zavření dveří posilovny po tréninku jsou takové, jak mají být – unavený, ale šťastný. I v době totálního růstu je třeba dát si pauzu. Možná to zní hloupě a je třeba využít “vlny”, ale když si pauzu nedáte, může vás ta vlna později utopit než pomoci v plavbě za skvělou postavou.

Týden volna po 6 týdnech cvičení

Doporučuje se obecně měnit cvičební program po 6-8 týdnech, tedy měsíc a půl až dva. Změna plánu má více důvodů, třeba to, že tělo už je navyklé na určité pohyby a více se už nezlepšuje, člověka stereotyp přestává bavit, tak je třeba změnit i cviky a třeba jste se za poslední tréninkový plán posunuli jinam a už nechcete hubnout, ale nabrat hmotu.

Právě před změnou tréninkového plánu je třeba vzít si delší oraz. Klidně si dejte týden, vím, že to zní hrozně a je to k nevydržení představa takové dlouhé pauzy, ale tělo to potřebuje. Odmění se vám lepšími výkony v další etapě vaši cesty. Pomůžete si v regeneraci a celkově naberete nové síly, kterých ubývá při “bušení” těžkých vah v posilovně.

Neznamená to, že se máte flákat!

Volný týden neznamená, že se máte na všechno vykašlat. Dělejte to, co neděláte běžně. Vyrazte na kole, obujte brusle, zkuste si intervalový běh nebo si zajděte na bazén zaplavat. Jiný pohyb zapojí jiné svaly a tělu to jen prospěje.

A když vám bude chybět železo (to z posilovny), tak si tam zajděte, ale snižte váhy a udělejte si absolutně lehký trénink.

Jídlo se snažte příliš neměnit a pokračujte ve správných stravovacích návycích a pijte dostatečně množství vody.

Naučil jsem se milovat tyto dny volna, když nemusím do posilovny. Pak se tam více těším, užívám si při sestavování nového plánu a hledám si nové cviky, kterými bych mohl osvěžit mé tréninky. A je to fajn… Jen nesmíte po těchto dnech zlenivět a do posilovny se již nevrátit.

Berete si dny volna? Jak je trávíte vy?

Leave a Comment: