jak se zbavit povisle kuze

Jak se zbavit povislé kůže při/po hubnutí

Dosáhli jste svého cíle nebo se mu přibližujete. Hubnete či jste již zhubli. Každá kladná věc má i své negativa. U hubnutí (toho většího, kdy ztratíte 10 kilo a více) je to právě povislá kůže. Jak se vyhnout tomuto negativnímu jevu a jak se ji zbavit, když už ji máme?

More...

Jak se vyhnout povislé kůže při hubnutí? Hubněte pomalu a ne rychle. Pomalé hubnutí je cca 5kg za měsíc, což je dostačující tempo a povislá kůže bude vznikat pouze minimálně, při rychlejším a větším úbytku povislá kůže hrozí velmi reálně.

Proč vzniká povislá kůže

Je to jednoduché. Při přibírání na váze se někde tuk musí ukládat, ukládá se kolem orgánů či pod kůži a jak rosteme na váze, tuk se postupně nemá kam ukládat, tak zvětší prostor, do kterého se tuk ukládá. Vaše kůže se tak natáhne. A tak to funguje dál a dál, dokud nezasáhne naše vůle to změnit.

Když se snažíme hubnout, funguje to podobně. Při pomalém hubnutí se vaše kůže „stíhá“ celkem dobře adaptovat vaši nové postavě, při rychlejším úbytku kilo se kůže nestíhá přizpůsobit. Pak vzniká povislá kůže, která nevypadá zrovna dobře.

Jak dlouho trvá se zbavit povislé kůže

Při rapidním úbytku váhy to klidně potrvá přirozenou cestou i dva roky… To není zrovna rychlá věc.

Rychlost také závisí na stravě, věku, hydrataci, ochraně kůže při výstavě slunci či kouření.

Jak  se zbavit povislé kůže

1. nehubněte rychle

Je to první pravidlo a hodně důležité, které vám usnadní likvidaci „škod“. Stanovte si tempo kilo tuku za týden a zároveň zkuste cvičit. Svaly vám pomohou při zbavování se povislé kůže.

2. pijte dostatečně

Pravidlo platí pro hubnutí obecně, pro kůži je kvalitní hydratace také základem pro její pružnost a přizpůsobivost. Zkuste pít nejlépe pouze vodu či neslazené čaje.

3. jezte správně

Pro kůži jsou důležité dvě látky z jídla – kolagen a elastin. Oba jsou to druhy proteinu, takže zahrňte dostatečné množství proteinu do vašeho jídelníčku. Proteinová strava je užitečná i pro samotné hubnutí.

4. pečujte o kůži

Péče pomůže kůži se zbavit odumřelých kožních buněk a tím pádem zajistit rychlejší regeneraci kůže, což při redukci povislé kůže je důležité. Které látky pomáhájí? Aloe vera, sojový protein, vitamin A, C, E či extrakt z kvasinek.

Zároveň omezte výskyt na přímém slunci, solárku a horkým a chlorovaným vodám – po bazénu se zkuste pořádně osprchovat.

Operace?

Povislou kůži je možné odstranit operativně. Je to však krajní řešení pro lidi, kteří měli problém s nadváhou desítky let a kůže už není tak pružná. Operace může přinést problémy s hnísáním či třeba s jo-jo efektem, kdy přiberou zpět ještě během hojení.

Jak to řešit jednodušeji?

Zaměřte se na faktory, které ovlivníte, pokud se rozhodnete hubnout, když vám není třicet let, ale více, zaměřte se na cvičení, dobrou stravu, správnou péči o tělo a vaše kůže se bude zmenšovat s váhou. Dejte raději na pomalé hubnutí (je 5kg tuku/měsíc opravdu pomalé???) než jít rapidně rychle dolů a ovlivnit si negativně zdraví i vzhled.

Leave a Comment:

1 comment
Josef says 2.11.2015

Dobrý den, je to jen pár měsíců, co jsem “rapidně” zhubl. Zhubl jsem cca. 41 kg a díky tomu mám problém s volnou kůží. Už nevím jak se jí mám zbavit, zhubl jsem během jednoho roku, to snad nebyl ani ten rok…. Opravdu mě to omezuje, samozřejmě hlavně psychicky…

Reply
Add Your Reply