Jak rychle nakoupnout vaši fyzičku

Fyzická kondice je potřebná téměř 24/7. Kromě spánku je ji třeba všude. Nakopnou vaši fyzičku není až tak složité, jen musíte obětovat váš čas a občas shodit ego, když budete těžko oddychovat. Přečtěte si pár tipů, jak nakopnout vaši kondici nebo jak se do ní rychle dostat.

More...

Rozdělím to do tři bloků. Prvním bude posilovna, druhý kardio a na závěr ukážu nějaké triky mimo tyto oblasti.

Posilovna

Jednou z nejlepších příležitostí, jak si zvýšit fyzičku je veslování. Do posilovny jsem to dal z důvodu, že předpokládám, že  trenažer je pro většinu z nás dostupnější než jezero. Při veslování zaberou všechny hlavní svaly těla a dokáže hodně potrápit váš kardio systém. Opravdu není to nic jednoduchého, ale získání fyzičky není nikdy zadarmo. Veslování je celkem jednoduché na pochopení, zbytek už je na vás. Navíc spálíte hromadu kalorií.

Veslovací trenažér

Veslování na klasickém stroji

Velmi účinným způsobem pro odzkoušení vaši fyzické nekondice je nekonečně mnoho opakování. V sériích po minutě, či třeba po 50 opakování se tělo chová úplně jinak a fyzická kondice je nakopávána rychle kupředu. Jen je třeba vydržet. Takto trénují třeba lidé z bojových sportů, takže o výsledky v podobě kondice se nebojte, ty tam budou…

Určitě jako další možnosti pro nabrání fyzické kondice bych zvolil pyramidy. Od počtu opakování nebo volby závaží, je to celkem jedno, co budete zvyšovat a následně snižovat. Určitě můžete tyto dva prvky kombinovat podle své chuti. Půlku zvyšujte a tu druhou snižujte. Jednoduché a účinné.

Nejen pro začátečníky je důležité se zaměřit i na trup vašeho těla. Na trupu stojí většina vašeho výkonu, síly a de facto i kondice. Pokud budete slabí tam, bude padat všechno. Zaměřte se na trup.

Jako poslední z posilovny bych zvolil na nakopnutí fyzické kondice krátké pauzy. Není to ten nejvhodnější způsob, ale určitě hodně pomůže. Není to vhodné pro lidí se slabším srdcem či lidi, kteří fakt nic dlouho nedělali. Tam je třeba tento krok zvážit.

Kardio

Sám jsem hrál squash jen párkrát, ale mohu potvrdit, že je to jeden z nejnáročnějších sportů na fyzičku, ale i třeba na klouby(rychlé změny směru). Ve statistikách se udává, že spálíte o 10% více kalorií. Fyzickou kondici squashem získáte také.

Velkým hitem je HIIT – high intesity interval training. Jedná se o trénování po krátkou dobu, ale s extrémními intervaly. Jde dělat opravdu všude – rotoped, běh, normální kolo. Většinu času jdete na 50% a jednou za čas (minuta až dvě) na 20 sekund či více jedete naplno. Do dalšího „zážehu“ se zklidňujete opět lehkým tempem. Výhodou HIITu je nenáročnost na čas a jedná se o opravdu účinný přístup k nabrání kondice.

Teď to bude znít trošku blbě, ale i obyčejná chůze vám pomůže. Když vynecháte na celé dny auto, pomůže vám to k fyzičce. Schválně kolik toho nachodíte? Pokud máte sedavé zaměstnání, pak jdete maximálně do posilovny, ale nic moc navíc… Chůze je to nejběžnější, co děláte, ale nedoceňujeme ji tolik, jak si zaslouží.

Bonusy pro vás

Věděli jste, že čtyřnohý miláček je téměř záruka, že budete mít pohyb (77% pravděpodobnější pohyb než u nemajitelů psů). Pes potřebuje pohyb, stejně jako vy. Určitě vymyslíte i program, který bude užitečný pro vás oba. Klidně zkuste HIIT.

Několik studií se zaměřilo na zkoumání vlivu chladu/zimy na nárůst výkonů i fyzické kondice. Výsledky byly pozitivní a byly dokázány benefity, které trénink v teple nemá. Tak zkuste se více pohybovat venku i v zimě.

Pokud trénujete s písničkou v uších, jste o 10% lepší než bez hudby. Další z mnoha studií. Pusťte si soundtrack Rockyho a číslo bude ještě větší. Hudba vám nepovolí přestat => budete sílit i nabírat fyzičku.

Závěr

Nebo prostě jen dělejte to, co jste do teď nedělali… Začněte běhat, jezdit na kole, cvičit. Výsledky budou. Pokud si troufnete zkuste něco z mého seznamu. Nejdůležitější je nepřestat po prvním zadýchání a pokračovat i další ráno po vyplyvnutí duše.

Leave a Comment: