Cvičení je jako být ve vztahu

Nevěřili byste co všechno mají vztahy a cvičení(výživa nebo trénink) společného. 

Pokud jste s někým ve vztahu (přítel, přítelkyně), musíte uplatňovat jistá pravidla, která zajistí váš vztah lepším, pevnějším či důvěrnějším. A úplně totéž lže říct i o vztahu s tréninkem, s cvičením, i s jídlem.

Pokud se věnujete tréninku naplno a dáte mu 100% svého přítomností, trénink bude obrovským přínosem pro váš růst. Stejně to platí i se vztahem, pokud se partnerovi věnujete na 100% ve chvílích, kdy jste s ním/ní, pak je to znát.

Pokud jste vynechali trénink, jíte špatné jídlo, je vám potom nepříjemně, protože víte, že podvádíte. Stejné pocity, možná ještě horší, zažijete i ve vztahu, pokud podvedete.

Pokud se cítíte na dně a chcete skončit, jste nedostatečně motivováni či přetrénování, je třeba dát si pauzu, týden klidu, a po ní se budete cítit opět jako vítěz a bude váš vše bavit. Ve vztahu mezi lidmi to funguje stejně. Občas je třeba pauza pro urovnání myšlenek a pro oddych od sebe. Po odloučení se na sebe lidé také více těší než při nonstop vidění.

Pokud trénujete poctivě, vidíte výsledky. Pokud se věnujete a staráte se o toho druhého ve vztahu, také nějaký výsledek bude. Taky vidíte výsledky.

Chcete-li mít výsledky, musíte obětovat svůj čas ve prospěch tréninku, na kvalitní stravu, nechat si zajít chuť na lenošení či sladkosti. Chcete-li mít lepší vztah, musíte také obětovat kus svého osobního prostoru ve prospěch partnera/partnerky a nechat si zajít chuť na jiné kousky…

Přistupujte k tréninku a cvičení jako ke vztahu. Pokud nechcete mít tento další závazek, raději do něj ani nevstupujte. Musíte si uvědomit, že pro lepší tělo je třeba něco obětovat, nepodvádět a trénovat…

Vnímáte trénink podobně?

Leave a Comment: