Běhání na pásu je méně náročné

Výhody běhání na čerstvém vzduchu jsou evidentní. Běhání přírodou je levnější – neplatíte poplatky za posilovnu – a ještě ušetříte moře času. A také vám běh lesíkem dá lepší výsledky.

Běhání na běžeckém pásu v uzavřené místnosti vyžaduje méně úsilí při stejném tempu jako při tom venkovním běhání. Velkou roli hraje vítr, terén, který je třeba mírně zvlněný a další faktory. Proto se klidně může stát, že v gymu naběháte 5 km hravě a venku s tím budete mít velké problémy. Jste zvyklí na jiné podmínky. Příště si nastavte mírný sklon pásu nebo vyrazte ven.

Při srovnání běžců na páse a venkovních atletů bylo naměřeno, že venkovní vydají o 10% více energie, což znamená spálení více kalorií, více tuků a rychlejší dosažení vysněné postavy.

Proč platit za vydýchaný vzduch

Popularitu běžeckých pásů jsem nikdy příliš nechápal. Na rozcvičení – rozehřátí – je to v pohodě, ale nechápu lidi, kteří dokáží strávit klidně hodinu běháním na pásu a poté jdou zase domů. Bez toho uchopení činky nebo vyzkoušení stroje. Prostě platí za to, aby mohli býti křečky. Přitom stejné prostory – lepší, levnější, zdravější – poskytne park ve městě, lesní cesty nebo kterékoliv jiné místo než posilovna, která je primárně určena k něčemu jinému než běhání na pásu.

Představte si situaci, že strávíte půl hodiny cestováním, abyste si mohli zaběhat na běžeckém pásu a ještě za to platit. To mi přijde trošku na hlavu, ale bohužel trend “chodit do fitka” je v dnešním světě na vzestupu a stačí to říct a je jedno, co tam děláte. Vždycky budete za většího frajera, když řeknete, že chodíte do fitka než když budete běhat venku…

Myslete na své zdraví, fyzičku i peníze předtím než příště vyrazíte do posilovny odrovnat běžecký pás…

Leave a Comment: