V době, kdy nás zahlcuje všudypřítomný Facebook, se rojí i jiné sociální sítě za určitým účelem. Je tady Instagram pro fotky, Likedin pro profesní život a je tady i řada sociálních sítí pro sportovce. Projděme si společně pár z nich.
Dříve jsem zkoušel asi pět aplikací na mobil najednou, do další aplikace jsem pak ještě zadával čísla ručně a pak mě to přestalo bavit. Vybral jsem si jednu a tu používám již dva roky. Nikdy není důležitý nástroj, ale vaše akce, ta vás posouvá a o ni to je. Pokud se rozepíšu o Endomondu, je to z důvodu, že jej používám a znám nejlépe. Pokud má někdo jiného favorita, podpořte jej v komentáři.
Skvělá sociální síť, kterou primárně používám pro svůj tréninkový deník. Funkce “sociálnosti” se zde objevuje možnosti “lajknutí” tréninku či okomentování tréninku či vašeho výkonu. To může vést ke vzájemnému motivování a hecování se k lepším výkonům. Záleží na každém, jak dokáže tuto síť využít.
Endomondo mám na mobilu s Androidem a koupil jsem si jeho premium verzi, kterou jsem kdysi chytl v akci za dvacku, takže určitě výhodný nákup, kterého nelituji. Počítá například kroky, možnost nastavení intervalového tréninku a další vychytávky jako srovnání s virtuálním soupeřem.
Endomondo do jisté doby měl opravdu luxusní statistiky, ze kterých se dalo vyčíst ledaco, ale už pár měsíců je část statistik skrytá pod premium části, která stojí 20 dolarů ročně.
Podle počtu hodnocení na Google Play(obchod s aplikacemi pro Android telefony) je RunKeeper druhý právě za Endomondem. Popis přenechám spíše na vás, protože bych nerad něco hodnotil jen tak z fleku. Pokud vás zajímá tato síť najdete ji na runkeeper.com a aplikace je jak pro Android tak pro iPhone.
I v této sociální síti jsem zelenáč a neznám ji, proto ji zde přidávám jen pro přehled a pro vaše srovnání. Je jen na vás, jestli sáhnete po Runtastic (Android app a web) nebo něčem jiném.
Sociální sítě pro sportovce vzniklo na internetu spousta. Najdete minimálně ještě desítku jiných, tyto jsem, ale slýchaval v okolí nejčastěji a vyplývá to i z hodnocení na zmíněném Google Play. Pokud nemáte mobil s operačním systémem, asi budete volit něco, kde se dají zaznamenat údaje jinak než přes GPS jako je to u těchto síti (je však možnost i bez GPS přidávat). Než jsem si koupil Android mobil, zaznamenával jsem trénink do DailyMile. Pro iPhone bude k dispozici ještě daleko více možností – třeba Nike+.
Je zbytečné však hledat po internetu další sítě a recenze té či oné sítě. Vyberte si jednu teď a zbytek nechte na čase. Všechny aplikace jsou si velmi podobné a žádná nenabízí příliš navíc. Věnujte raději čas akci než laděním nástroje a aplikace na mobilu…
Jakou sociální síť pro sportovce používáte vy?