Jak splnit své novoroční předsevzetí

Novoroční předsevzetí je vděčné a věčné téma pro každého autora. Beru si tedy slovo i já a zkusím vás udržet v naději, že tentokrát opravdu zlomíte tu šňůru nesplněných předsevzetí z minulých let. Předsevzetí se vám letos vyplní!

A víte proč? Protože rok 2014 má být prý rokem změn. Tak chyťte se této “výhody” a jdeme na to.

Hlavně v klidu a bez stresu

Víte, co vždycky může za nesplnění vašich předsevzetí? Jste na sebe naštvaní, nemáte se rádi a chcete všechno změnit z minuty na minutu. Bohužel tak to nefunguje a ani předsevzetí či normální cíl v tom nic nezmění. Změně často musíte dát čas na to, aby nastala. Takže začněte v klidu a věci se změní. Pokud jde o vaši postavu, bude jiná, ale ne zítra nebo příští pondělí. První změny na své postavě poznáte zhruba za měsíc, tedy dobu, kterou vydrží s předsevzetím možná polovina lidí… Po dvou měsících zbude 10% a méně bojovníků…

Doporučení: Pokud víte, že něco není s vámi v pořádku, změňte přístup k sobě a k tomu, jak se chováte sami k sobě a bude vám lépe a i po měsíci budete stále aktivní ve směru s předsevzetím.

Změny jsou třeba, diety jsou vždy konečná

Jste na blogu o fitness a zdraví, takže předpokládám, že vaše cíle jsou opravdu ohledně váhy a postavy. Pro úspěch je třeba něco vykonat. Nejjednodušší je pro vás změnit jídelníček. Samotná tato změna vám zajistí největší úbytek na váze. Nepotřebujete nic jiného a žádnou dietu…

Letos se vykašleme na diety (slibte si to a slibte to i mně), ale půjdeme na to opravdu od základu. Změňte jídelníček, vyhoďte nejídlo ze svých zákoutí a nahraďte jej skutečným jídlem. Jste na nejlepší cestě k trvalé změně, kterou chcete. Nechcete dočasnou změnu, při které budete trpět nedostatkem kalorií pro samotný chod organismu, což jsou diety.

Heslo tohoto roku: Změním životní styl a nebudu na dietě.

Mít jiný životní styl je to, co chcete, ne?

Křížkujte si to

A jako nějaký ten zábavný prvek můžete použít třeba nástěnný kalendář, kdy si za každý den, kdy jste (opravdu) na novém životním stylu, zakřížkujete políčko s datem. Za měsíc vás to přestane bavit, protože už jste jinde a motivaci bude daleko něco jiného než tento vnější faktor.

Místo křížkování si můžete vymyslet nějakou jinou “odměnu” či jiný zábavný prvek. Časem si najdete svou vnitřní motivaci – zvednu větší činku, uběhnu kilometr rychleji, vyjdu schody bez zastavení se…

Nepřestávejte, když…

…to nejde.

Ono “tam” něco pracuje pořád, i když to nejde vidět. Možná místo váhy ztrácíte centimetry, což je určitě fajn, a přibíráte svalovou hmotu, což je pozitivní. Takže to jde. Váhu kašlete, ta neurčuje vaši náladu. Vaši náladu určuje váš pocit z jídla, váš pocit z toho, že jste se vydali vstříc ke skutečné změně a že na tom pracujete. Výsledky vždy přijdou a často ten první na vás čeká za vaši první krizi, kdy chcete přestat.

Tak se nechte letos překvapit, co na vás čeká za první krizi v předsevzetí, které jste si dali… Pak už to bude jiné. Lepší. A bude vás to zase bavit… Budete chtít ještě více změnit jídelníček a ponoříte se do svého nového životního stylu ještě hlouběji, protože energie a pocity vás nabíjí.

Vydržte! Máte na to!

Leave a Comment: