vlastní mix vitamínů s mixturam

Mixturam – namíchejte si porci zdraví podle sebe

Každý člověk potřebuje sacharidy, bílkoviny, tuky, vitamíny, minerály a další výživově hodnotné a doplňkové látky pro správné fungování organismu. Jelikož jsme ale každý jiný, máme i trochu jinou potřebu živin. Na Mixturam.cz si může každý namíchat vitamíny a doplňky stravy podle vlastní potřeby a preferencí.

More...

Co je Mixturam

Projekt Mixturam nabízející vitamíny na míru vznikl na jaře roku 2013 a stal se velmi rychle populární. Už před ním si lidé oblíbili Mixit, tedy možnost namíchat si müsli dle vlastních chutí. Mixturam je službou, která umožňuje míchání vitamínů, extraktů a bylinek do tobolek, jejichž složení a poměr látek si spotřebitel sám určí. Inspirací byl individuální přístup lékařů a farmaceutů k pacientům v Americe. Zde lidem lékaři doporučují určité vitamíny nebo jejich sady, a ti si je nechávají dodávat pravidelně od specializovaných firem.

Přístup Mixturam je ale velmi inovativní tím, že se vše míchá jako směs látek do jedné želatinové tobolky. Ohledně složení si můžete poradit. Není třeba se bát, že by člověk překročil maximální denní dávku jednotlivých složek, to vše hlídá automatický algoritmus. Nehrozí ani vzájemné kontraindikace. Zohledňují samozřejmě i možné alergie pacientů. Tobolky jsou prosté zbytečných chemických látek, jako jsou želírovací látky, zahušťovadla nebo pojiva, jedná se o složky čistě přírodní nebo přírodně identické.

Proč výživové doplňky na míru

Každý člověk má trochu jinou potřebu živin a vitamínů. Je to dáno individuálními rozdíly, jiným stravování, stylem života, druhem práce, množstvím pohybu, nemocemi, místem kde žijeme a mnoha dalšími faktory. Málokteré průmyslově vyráběné doplňky stravy jsou ideální pro každého. Vždy je v nich nějaká látka zbytečně vysoká, nízká, nadbytečná nebo zase zcela chybí. Je i nemálo alergiků, kteří nesnesou některé složky ve vyráběných přípravcích. Častými alergeny jsou vejce, laktóza, lepek, sója, mléko, obilniny a další. U míchání na míru se těmto látkám můžete snadno vyhnout.

Jak si namíchat vlastní vitamíny

Ovládání a míchaní na Mixturam jsou přehledné a intuitivní. Najdete zde seznam možných přísad, které si lze do tobolek přidávat. U každé látky je stručně popsáno, jak působí a pro koho je vhodná. Do vyhledávání také můžete zadat váš zdravotní problém nebo hledanou surovinu. Pokud s mícháním výživových doplňků nemáte dosud zkušenosti, můžete si nechat poradit.

Jak na mixturam?

Jak na mixturam?

Zadáte základní údaje o sobě do dotazníku. Jedná se o pohlaví, věk, hmotnost, výšku, zdravotní problémy a zapomenout se nesmí ani na potravní intolerance nebo alergie. Vygenerovanou směs si můžete objednat nebo dále poupravit. Jakmile máte tobolky vytvořeny, zvolíte si počet tobolek v balení a uvidíte i cenu vašich vitamínů na den. Bonusem je možnost vymyšlení vlastního nápisu na etiketu.

Doporučené kombinace pro různé příležitosti

Párty mix


Vhodný mix pro ty, kteří mají těžká rána po párty. Sází na rychlou obnovu a detixikaci jater pomocí ostropestřce a kofein s guaranou pomůže s energií.

Chci Párty mix

Energie mix


Senior mix


Imunita mix


Volba číslo jedna pro posílení imunity. Nechybí vitamín C, rakytník, chlorella či echinacea.

Podívat se na Imunita mix

Široká škála surovin

Vybrat si můžete mnoho hodnotných surovin a extraktů pro namíchání. Jedná se například o echinaceu, acai berry, lněné semínko, lecitin, česnek, zázvor, chlorellu, zelený čaj, česnek, inulin, kolagen, vápník, vitamín C, ostropestřec, spirulinu, ženšen, kreatin nebo beta karoten. Vše je přírodní, a kdybyste tyto látky kupovali a užívali zvlášť, muselo byste mít doma kupu lahviček a krabiček, ve kterých byste se těžce vyznali.

Takto si vezmete pravidelně svou tobolku na míru a nemusíte nic dalšího řešit. Výživové doplňky mohou zlepšit naše zdraví a pomoci při mnoha problémech. Jedná se třeba o artrózu, vypadávání vlasů, vysoký nebo nízký krevní tlak, zvýšený cholesterol, hemeroidy, poruchy paměti, sníženou imunitu, únavu, zácpu a mnoho dalších potíží. Pro každého se dá vytvořit směs na míru. Své tobolky obdržíte v praktické dózičce s vlastním vytvořením nápisem a budete je mít vždy po ruce.

Recenze a Mixturam v médiích

Pár otázek a odpovědí k Mixturam

Není to nebezpečné?

Určitě ne, web Mixturam je odborně veden, navíc nabízí i jednu výbornou a užitečnou funkci. Je zde totiž možnost vyplnit na jaké látky jste alergičtí, které těžko snášíte a podobně. Pokud si chcete sami míchat doplňky stravy, pak nejdříve zjistěte, jak na tom se svým zdravím jste.

V ideálním případě si připravte seznam látek, které by se vám neměly dostat do těla. V aplikaci pak tyto látky vyplníte a následně vám označené látky, včetně jejich sloučenin, nebudou nabízeny.

Kromě toho, že vás kontroluje aplikace, před samotným objednáním bude váš mix zaslán odborníkům, kteří jej ještě jednou zhodnotí. Až po tomto konečném schválení vám bude zaslána vaše objednávka.

Nebude to stát moc peněz?

Jde v podstatě o velmi jednoduchou matiku. Uvedeme si jednoduchý příklad. Denní dávka doplňků stravy vás bude stát 7,90 Kč. Pořídíte si balení o 100 tabletách, které vám s přehledem vystačí na celé tři měsíce. Nyní se podívejte, kolik by stálo jakékoliv balení doplňků na tři měsíce. Jak již bylo řečeno, v tomto případě navíc platíte jen za to, co skutečně potřebujete. Nemusíte si zároveň platit i za příměsi o které nestojíte.​

Má smysl se tím vůbec zabývat?

Možná, že se vám může zdát, že je přece mnohem jednoduší koupit si již hotové přípravky a ušetřit nějakou tu kačku pro vás nehraje roli. Ovšem pravdou je, že řada z nás se nechce cpát léky, o kterých neví vše a které jsou velmi univerzální.

Například v čínské medicíně to chodí tak, že vás lékař prohlédne a teprve až po tom vám namíchá mix bylinek či jiných léků a to na základě vaší anamnézy. U nás jde spíše o to, že si vás lékař zařadí do určité škatulky a dle toho vám také předepíše léky. Většina lidí ví, čím trpí, co jim chybí, proč si tedy doplněk stravy nenamíchat svépomocí?​

Závěrem

Mixturam je vhodná služba, pokud trpíte nedostatkem několika potřebných minerálů či vitamínů, a potřebujete je do těla dostat. jendoduše si tyto látky naklikáte a je vyřešeno.

Hodí se i pro ty, kteří mají určitý cíl, ke kterému pomůže zvýšená dávka patřičné látky (třeba proti křečím nebo pro posilení imunity).

Leave a Comment: