Jak se zbavit nevzhledných mužských špičatých prsou

Mužské “kozy” jsou vadou na kráse mnoha mužů. Nejsou atraktivní a je dobré je spíše nemít. Jak se zbavit špičatých mužských prsou?

Je to celkem jednoduché – cvičení, strava a dostatek pohybu.

Důvodem, proč vám narostla prsa jinak, je špatná strava i životospráva. Mužským prsům neprospívá alkohol ani přebytek sacharidů a vlastně většina zvyků dnešní společnosti, pokud to není cvičení….

Poznámka: Poraďte, jak nazvat tento problém. V angličtině na to mají dobré slovo – moobs (man boobs – mužské kozy), jak to nazýváte vy?

Cvičte pravidelně

Cvičením se zbavíte velké části podkožního tuku, navíc je postupně budete zpevňovat a zvětšovat směrem jakým chcete – svaly, ne tukem.

Vhodné cviky jsou zejména tlaky (benchpress), který je na prsa velmi účinný, a obyčejné kliky, které můžete dělat i doma. Pomáhají i další cviky na prsa, kterých je nepočítaně. Zaměřte se první na velké cviky jako je bench, naopak pro začátek vynechte peck-deck a další tvarovací cviky…

A do posilovny docházejte třikrát týdně, jeden den ať je zaměřený právě na prsa, další dny třeba záda nebo nohy.

Upravte stravu

Nadbytek sacharidů ve stravě je příčinou problémů spojených se zdravím, váhou i vzhledem. Mužské “kozy” jsou také způsobeny tímto neduhem společnosti. Pivo tomu také nepomáhá…

Osekejte sacharidy, nahraďte je bílkovinami a přidejte zeleninu a ovoce.

Zbavte se nadměrného pojídání tučných jídel.

Kardio!

Kardio + posilovna = maximální efekt úbytku podkožního tuku. Svaly z posilovny pomáhají pálit tuk i v klidové fázi dne, kardio spalování ještě umocňuje. Běhejte, zkoušejte intervalové tréninky (minuta akce, minuta pauza) nebo zkuste kolo.

Buďte trpělivý

Nic se nestane ze dne na den. Ani objevení skutečnosti, že potřebujete pomalu podprsenku (a jste chlap), není jiná. Prsa do koukatelné podoby trvá v závislosti na vrstvě podkožního tuku i na vaši píli.

Znám případy, kdy během tří měsíců člověk ztratí klidně 30kg tuku a je super vysportovaný, ale jsou i takoví, co jdou do posilovny občas a pak se diví, že se nic neděje. Ono se pořád něco v těle děje, ale jen podle toho, jak se mu věnujete.

Chcete-li se zbavit “cecků” rychle, změňte stravu hned, začněte běhat a věnujte dostatek prostoru i posilovně.

Je to problém hodně lidí okolo, taky jsem ho měl, ale nakonec jsem se toho zbavil. Trvalo to dlouho, ale nakonec se povedlo. Věnujte péči svému tělu, nestyďte se za své “kozy” (chlapi, víme o čem píšu,ok?) a osvalte je. Zachraňme mužské pohlaví.

Leave a Comment: