• You are here:
  • Home »
  • Hubnutí »
Jak zhubnout rychle

20 tipů na hubnutí od lidí, kteří zhubnuli více než 25 kg

Zkušenosti jsou fajn, pokud je nějak zužitkujete. Využijme zkušenosti lidí, kteří si prošli stádiem hubnutí a zanechali několik tipů, které jim pomohli ztratit každému minimálně 25 kg.

Článek vychází z článku na coachcalorie.com. Autor sesbíral zkušenosti lidí prostřednictvím e-mailu či Facebooku.

Pijte vodu

Tento tip dostanete od každého člověka. Je to tutovka, která vám zajistí úbytek tuku, když zařadíte vodu místo slazených limonád.

Mějte svůj deník

Zapisováním a částečným zobrazením si snědeného jídla si uvědomíte často, kolik jídla a hlavně co jste snědli. Je nutné zapisovat si opravdu vše i ochutnávky.

Počítejte kalorie

Je dobré mít přehled o vašem příjmu kalorií. (Osobně tento bod nedělám, ale věřím, že to může pomoci).

Hlídejte velikost porce

Ať už je tou cestou výměna talířů za menší nebo vážení si jídla, sledování množství jídla je další z možných bodů, jak si zajistit lepší postavu.

Nezkoušejte diety

Nejlepší dieta je ta, kterou můžete jíst celý život a vydržet na ní. Vaše “dieta” je životní styl, ne sezónní záležitost.

Vytrvejte

Nejsme dokonalí a děláme chyby. Důležité je vrátit se pak zpět. Budete-li jíst 90% času správně, jste na dobré cestě. Cvičení a zdravé jídlo se časem stane denní rutinou jako čištění zubů.

Plánujte

Zdravé jídlo je třeba více plánovat. Nakupujte podle seznamu. Připravujte si jídlo předem. Chyby jsou většinou kvůli neplánování.

Dělejte malé změny

Je důležité dělat drobné změny než změnit vše najednou. Malé změny zajistí mnohem pravděpodobnější setrvání ve vaši cestě.

Vzdělávejte se o jídle

Hledejte proč. Nechtějte pouze sestavit jídelníček či návod pro hubnutí. Úspěšní v hubnutí zjistili co je za tím vším a zkoumají dopad stravy a cvičení na tělo.

Buďte aktivní

Každý pohyb vám pomůže. Najděte si ten, který máte rádi. Každý má nějaký oblíbený druh pohybu.

Neničte se sami

Když něco pokazíte, neničte se tou chybou. Vraťte se zpět, poučte se z chyby a staňte se silnějšími než předtím.

Obklopte se pozitivními lidmi

Tento bod je důležitý a není nic horšího než být mezi lidmi, kteří vám neustále říkají, že to nedokážete…

Začněte

Tento bod je ten nejdůležitější. Hubnutí nenastane čtením, ale nějakou aktivitou. Tak začněte hned po přečtení!

Zapomeňte na výmluvy

Často za nedosažením cíle jsou pouze výmluvy. Těžké to přijmout, ale místo hledání výmluv, budete mít čas to udělat.

Dělejte to pro sebe

Děláte to pro sebe, své zdraví. Není to z tlaku ostatních nebo společnosti. Je to kvůli vám!

Trpělivost přináší růže

Nezhubnete přes noc, stejně jako jste přes noc nepřibrali. Není to ze dne na den, je to delší proces. Neničte se srovnáním “rychlosti” hubnutí někoho jiného.

Buďte pozitivní

Negativní myšlenky mají negativní následky, pozitivní zase pozitivní. Nebude to jednoduché, ale bude to stát za to. Změna postavy nemusí být vždy jednoduchá, ale je důležité zopakovat body výše uvedené.

Zjistěte, proč máte takový vztah k jídlu

Zjistěte, proč si tělo říká o to nezdravé jídlo, proč o to sladké. Je to z důvodu stresu nebo třeba jen kvůli pití kávy => zákusek? Najděte kořeny toho vztahu a zjistíte, kdy tělo jídlo potřebuje a kdy jen chce. Zkuste se odměnit jinak než jídlem.

Nebuďte dokonalí

Cíl: být dokonalý/á znamená selhání. Nebuďte dokonalí, dělejte jen to nejlepší, co můžete.

Nevzdávejte to!

Drobné i větší krize vás potkají. Změny většinou přijdou právě po nich. Neházejte ručník do ringu. Třeba jste zrovna blízko.

Tipy, které se osvědčily u mě

Nemusím souhlasit se všemi uvedenými, je to přehled pro všechny čtenáře a každému se může osvědčit něco jiného. Za mě mohu říci, že pití vody a nedietaření jsou asi nejdůležitější věci ze seznamu. Určitě to jsou i ty o trpělivosti, pozitivním přístupu a vytrvání. Stejně tak vzdělávání se v této oblasti je věc, kterou vám nikdo nevezme a můžete vyzrát na řadu podvodům, které se na nás valí v potravinách.

Prožili jste proměnu? Jaké tipy se osvědčily vám? Máte nějaké další?

Leave a Comment: