Fitness101.cz
Shares

Zázrak zvaný zelený čaj

Málokterý nápoj vám pomůže jako zelený čaj. Voda je sice základ a život, ale zelený čaj bych zařadil jako druhý nejdůležitější nápoj pro člověka. Zelený čaj je mocným bojovníkem a spasitelem pro vaše tělo. Zkuste mu přijít na chuť a neprohloupíte.

Pomalu si již nedovedu představit den bez zeleného čaje. Ze začátku to nebyl můj přítel a nechutnal mi, ale postupem času jsme se stali kamarádi a teď už tvoříme pevné přátelství. Zelený čaj je mocným a poznal jsem to i já na vlastní kůži. Vliv na organismus má velký a je opravdový na rozdíl od různých placebo přípravků.

Nakopávač metabolismu

Zeleného čaje může pít kolik chcete a tělu neuškodíte. Dejte si šálek před tréninkem a poznáte jeho sílu. Jelikož je to přírodní nakopávač, tak vás nakopne a zvýší výkon, ale také pomůže pálit více kalorií během tréninku. Má tedy funkci spalovače tuku, který si možná draze kupujete. Zkuste místo toho zelený čaj má velmi podobné účinky a hlavně je to čistá příroda! Kromě probuzení organismu a oddálení únavy vlivem kofeinu vám rozsvítí i myšlení. Pokud vás čeká náročný den v práci, začnete jej šálkem zeleného čaje. Redukuje totiž i stres.

Rozjetý metabolimus souvisí z hubnutím. Je odhadováno, že samotný šálek čaje spálí 80 kcal, takže pro redukci váhy celkem ideální prostředek.

Přírodní léčitel

Zelený čaj má příznivé účinky na játra, cholesterol, imunitu nebo kardiovaskulární systém. Je účinný při boji s akné, zubním plaku i zápachu z úst.

V Japonsku bylo zjištěno, že pití zeleného čaje redukuje významně riziko vzniku rakoviny, míra rakoviny je v Japonsku opravdu nízká. Může za to katechin, který obsahují lístky čaje. Ten má vliv na srdce a posiluje buňky proti rakovině. Je pravděpodobné, že vám čaj prodlouží život.

Co vám budu dále vypisovat. Zelený čaj byste měli zařadit do vašeho pitného režimu. Určitě si připravujte čisté zelené čaje, které pak dochutíte čerstvým citronem, medem nebo necháte jej tak, jak je. Nedoporučuji kupovat příliš směsi zeleného čaje s něčím.

Jedno negativum zeleného čaje bych našel. Nesmí se pít před spaním, protože můžete mít problémy s usnutím kvůli přítomnosti kofeinu.

Pijete zelený čaj nebo sáhnete raději po spalovači tuku? Co normálně pijete?

Leave a Comment:

4 comments
Add Your Reply