Fitness101.cz
Shares

Síla ranního běhu

Nepochopíš to, dokud to nezkusíš. Ranní běh je jedna z nejlepších věcí, které můžete udělat pro své tělo i mysl. Proč? 

Představte si jarní ráno, kdy svítí slunce a příroda je čerstvá po dlouhé zimě, vše se začíná tak nějak probouzet a vy po vstanutí jste plni síly a energie. V tu chvíli je dobré nazout boty a vyrazit na váš první ranní běh a pak se to stane. Budete to chtít zase zopakovat. Má to sílu.

Než vyběhnete kopnete do sebe hrnek vody a třeba banán na nabrání úvodní energie do běhání a ať tělo bere cukry. Pokud chcete hubnout, zkuste to jen s vodou, je větší šance, že začnete pálit tuk, což je požadovaný efekt.

Právě jsem naznačil, na co je to dobré. Je to velmi dobré, pokud chcete zhubnout nebo se zbavit pár kilo. Ranní běhání se ukazuje dlouhodobě i ve studiích jako jedna z nejlepších věcí, jak zhubnout. Proto chyťte svou šanci za pačesy a vyběhněte a užijte si síly jarního rána.

Relax pro duši

Vstanete a jdete tedy běhat. I když mohou bolet nohy, můžete se cítit jakkoli, stejně si ten běh užijete a litovat jej nebudete. Protože budete mít prostor pro sebe a své myšlenky. Doporučuji běžet ráno bez sluchátek a opravdu si užít „zvuk“ přírody či ranního města (není to tak hrozné 🙂 ). Během hltání metrů si zorganizujete v hlavě, co uděláte po doběhnutí – sprcha, super snídaně, maté a pak třeba napíšu článek nebo si rozvrhnu práci na den. Mám pak tolik energie, že se mi skvěle pracuje a myslí.

Běháním obecně uvolňujete stres či napětí, takže je to dobré i před zkouškou nebo písemkou ve škole. Je i podpořeno studií, že lidé, kteří běhají nebo chodí do posilovny, tak dosahují lepším výsledků ve škole.

Užijte si ranní klídek běháním. Jednou to pochopíte, až vyrazíte na trať…

Image by andrewconn

Leave a Comment:

6 comments
Add Your Reply